Ładowarki emu.energy

Remont torowiska na Zamenhoffa

We wtorek 3 kwietnia rozpoczyna się remont przejazdów na ul. Zamenhofa. Wymienione będą m.in. tory i nawierzchnia drogowa.

Prace potrwają niecałe trzy tygodnie. Prace na Ratajach to kolejne z zaplanowanych na ten rok prac remontowych.W dniach od 3 do 20 kwietnia prowadzone będą naprawy przejazdów na ul. Zamenhofa – na odcinku od ronda Rataje do przystanku Os. Piastowskie. Naprawiane będą przejazd przy ul Piłsudskiego, ul. Obrzyca i os. Jagiellońskim. Remont poprawi jakość przejazdu na tym odcinku i przygotuje go na intensywne użytkowanie w związku ze zbliżajacymi się pracami torowo-sieciowymi wzdłuż ul. Hetmańskiej oraz na tzw. „górnym tarasie Rataj”

– Wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa i torowa tj. szyny, podlew, mocowania, odtworzenie w nawierzchni z betonu asfaltowego. Przejazdy będą na płytach typu „Ptasznik”. Uzupełnimy też tłuczeń na odcinku między rondami oraz podbicie toru – wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

W związku z remontem przejazdów na ulicy Zamenhofa wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje nie będą kursowały na odcinku od ronda Rataje do ronda Starołęka. Zawieszona będzie funkcjonowanie linii: 4 i 23. Trasa „piątki” będzie przedłużona aż do Starołęki. Inną trasą pojadą tramwaje: 7 i 12. Ta druga linia, podobnie jak 3, 9 i 11, będzie kursowała częściej.

– Aby ułatwić podróżowanie po Dolnym Tarasie Rataj, linie nr 74 i 84 zostaną skierowane do ronda Starołęka, gdzie autobusy będą się zatrzymywały na przystankach dla linii nocnych. W kierunku ronda Rataje autobusy zatrzymywać się będą po zjeździe z ronda Starołęka na jezdni wschodniej, a jadąc od ronda Rataje zatrzymanie nastąpi przed rondem Starołęka na jezdni zachodniej – informuje Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.Zostanie wprowadzona także linia „za tramwaj” T4, której autobusy zatrzymywać się będą na przystankach przed i za zjazdem z ronda Starołęka.

Remont podzielono na dwa etapy. W etapie I nie będzie możliwości przejazdu przez torowisko w ul. Zamenhofa na wysokości skrzyżowania z ul. Obrzyca. W etapie II dojazd do ul. Piłsudskiego od strony ronda Rataje możliwy będzie przez nawrotkę przed ul. Obrzyca.

Objazdy zamykanych przejazdów tramwajowych prowadzić będą przez rondo Rataje oraz skrzyżowanie ul. Zamenhofa z ul. Kruczą.

Biuro Prasowe UMP

x

Zobasz także

Rowery czwartej generacji

Na 21 marca planowane jest uruchomienie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego czwartej generacji (PRM 4G). Trwają ...

Miejski Dworzec PKS

Radni miejscy zdecydowali o podziale spółki PKS Poznań S.A. Wydzielona część jej majątku – lokal ...

Golden Marketing Conference

W dniach od 19 do 20 marca na uczestników Golden Marketing Conference czeka ponad dwadzieścia ...

Strategia Polskich Mebli

Podczas największych targów meblowych w Polsce przedstawiono strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma ...

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu ...