Finansowanie pomostowe

Rogalin z certyfikatem POT

Działająca przy Polskiej Organizacji Turystycznej kapituła, złożona z urzędników, ekspertów i dziennikarzy, już po raz szesnasty wybrała najlepsze polskie atrakcje turystyczne. Przyznano trzynaście certyfikatów.

   Podczas listopadowej gali, którą zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna, wybrane zostały najlepsze polskie atrakcje turystyczne. Najcenniejsze wyróżnienie, czyli Złoty Certyfikat POT, otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego, o włos wyprzedzając Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.

Pozostałe certyfikaty POT od grona ekspertów otrzymały:

Kompleks Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze

Centrum Hewelianum, Gdańsk

Spływ przełomem Dunajca, Pieniny

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zamek Moszna, Opolszczyzna

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, Wrocław

Ski-Raft Spływy Pontonowe, Bardo

Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady, Pomorze

Muzeum Pałac w Rogalinie

Stare Kino Cinema Residence, Łódź

    Oprócz głównych certyfikatów, które przyznawało grono ekspertów branżowych, urzędników i dziennikarzy, wybrano również – jak co roku – nagrodę specjalną od internautów. Wyróżnienie otrzymało w tym roku wydarzenie „Frontem do Wolności – Łabiszyńskie Spotkania z Historią”, czyli jedne z największych rekonstrukcji historycznych, które odbywają się w Polsce. Do tej pory certyfikaty przyznawano jedynie tym atrakcjom, które były laureatami konkursu przed minimum trzema laty. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się jednak również kategoria dla nowej atrakcji – certyfikat specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie miejsca mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata. W tej kategorii zwyciężyło Muzeum Mleka w Grajewie.

źródło: gazeta.pl

x

Zobasz także

Prawie 4 miliardy na drogi

3 mld 800 mln zł w ramach realizacji rządowych programów trafiło do Wielkopolski w 2019 ...

Wymień kopciucha na piec

Poznański magistrat rozpoczął przyjmowanie wniosków do kolejnych edycji miejskich programów „Kawka bis” i „Trzymaj ciepło” ...

Miasto przyjazne dla pszczół

W Poznaniu staną kolejne miejskie pasieki. Będzie to możliwe w ramach realizacji programu „Poznań dla ...

Nowe oblicza Rynków

Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta przedstawiło podczas posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji stan ...

Jest budżet na 2020 rok

Podczas ostatniej w tym roku sesji poznańscy radni przyjęli budżet miasta na 2020 rok. Za ...