Fotografia wnętrz

Rondo Rataje bez wieżowców?

Na początku października portal epoznan.pl informował o wystawieniu na sprzedaż miejskiej działki położonej pomiędzy rondem Rataje i CH Posnania.

Chodzi o teren pomiędzy ulicami Krzywoustego, Komedy i Pleszewską, a więc przy drodze dla pieszych i rowerzystów prowadzącej z ronda Rataje do centrum handlowego Posnania. Teren składa się z kilku działek o łącznej powierzchni 11 622 metrów kwadratowych.

– W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Łacina – Południe – część A” w Poznaniu przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 3U – tereny zabudowy usługowej – można było przeczytać w dokumentach przetargowych. Cena wywoławcza wynosiła 50 milionów złotych, a przetarg odbył się 3 grudnia. Jak podaje Gazeta Wyborcza, nieruchomości nie sprzedano. Nie było bowiem chętnych na jej zakup. Nie wiadomo kiedy odbędzie się kolejny przetarg.

Co ciekawe, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, to właśnie na tym terenie będą mogły stanąć najwyższe budynki. W ten sposób podkreślona ma zostać rola węzła komunikacyjnego. – Dodatkowo – aby wytworzyć ciekawe i zróżnicowane pierzeje wzdłuż głównych ulic i terenów zieleni – do zapisów wprowadzono elewacje z wymaganymi akcentami architektonicznymi – informowali miejscy urzędnicy po przyjęciu mpzp.
Źródło:epoznan.pl  i fot. MPU

x

Zobasz także

Renowacja osady św. Gotarda

Teren dawnej osady św. Gotarda ma szansę znowu zyskać rangę, jaka mu przysługuje z uwagi ...

Co czeka Fort VIIa

Radny Paweł Matuszak zapytał w trybie interpelacji o plany zabudowy Fortu VIIa. Zwrócił uwagę, że ...

Nowe „zebry” na Dworcowym

Radny Paweł Sowa zwrócił się w interpelacji o wytyczenia nowego przejścia dla pieszych po zachodniej ...

Spuszczanie wody z Malty

Każdego dnia poziom wody w Jeziorze Maltańskim obniża się od kilku do kilkunastu centymetrów. Obecnie ...

Co w Starej Papierni?

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu chce wykorzystać obiekty przy ul. Szyperskiej do działalności bieżącej i prorozwojowej, ...