Fotografia wnętrz

Tramwajem na Naramowice

Rozpoczynają się zasadnicze prace przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice i nowego układu drogowego. Zmieni się organizacja ruchu na ul. Naramowickiej. W ciągu roku dwustronne Moderusy Gamma dojadą do przystanku przy ul. Włodarskiej, a za dwa lata do końcowego przy ul. Błażeja.

– W nocy z 29 na 30 maja rozpoczną się zasadnicze prace przy niewątpliwie największej i jednej z najważniejszych inwestycji w naszym mieście, szczególnie wyczekiwanej przez mieszkańców Naramowic. Jest ona dobrze przygotowana i zaplanowana, co przełoży się na jej szybką realizację. Dzięki temu już za dwa lata będzie można z północy Poznania dojechać w kilkanaście minut tramwajem do centrum – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Generalny wykonawca przejął już plac budowy od pętli Wilczak do ul. Lechickiej. Wkrótce rozpoczną się prace m.in. przy frezowaniu nawierzchni jezdni ul. Naramowickiej, roboty ziemne oraz przebudowa kolidującego uzbrojenia terenu.

– Ważna jest koordynacja działań związanych z tą i innymi inwestycjami. Pod koniec zeszłego roku oddana została do użytku postawiona od nowa północna część mostu Lecha. Przygotowano także kompleksową siatkę buspasów i objazdów w północnej części miasta – dodaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Po powstaniu tymczasowych łączników na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz wytyczeniu siatki buspasów, zaczną się zasadnicze prace związane z budową nowych odcinków trasy tramwajowej na Naramowice. Miasto otrzymało już decyzję ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

– To bardzo istotny krok w całym procesie inwestycyjnym, bo można przystąpić do budowy nowych odcinków trasy. Oczywiście rozpoczęcie zasadniczych robót to bardzo ważne wydarzenie, ale tak naprawdę prace nad inwestycją trwają już od dawna. To m.in. przygotowanie dokumentacji projektowej, przebudowa pętli Wilczak, badania archeologiczne, wyburzenia kolidujących budynków, a także opracowanie tymczasowej organizacji ruchu z siatką buspasów. Wykonawca zadeklarował, że jest gotów przeprowadzić kolejne prace tak, byśmy już za rok mogli dojechać tramwajem do ul. Włodarskiej – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

O zmianach w organizacji ruchu czytaj na stronie ZTM.

Źródło;ztm.poznan.pl

x

Zobasz także

Dyplom za przedsiębiorczość

Poznań znalazł się na podium rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003-2019, w kategorii ...

Samorządy nie chcą veta rządu

Dwie organizacje skupiające samorządy – Związek Miast Polski oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – ...

Będzie iluminacja na Święta

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Nie odbędzie się Betlejem Poznańskie czy ...

Poznań podoba się w USA

Na stronie internetowej „European Best Destinations” opublikowano ranking najlepszych europejskich miejsc do odwiedzenia, zamieszkania i ...

Wolne moce spalarni

Poznańska spalarnia ma wolne moce przerobowe. Miasto, które jest właścicielem instalacji szuka dostawców odpadów zmieszanych. ...