Fotografia wnętrz

Rygor sanitarny na MTP

6 czerwca nastąpiła kolejny etap odmrażania gospodarki. Do gry wracają m.in. targi i kongresy. Organizatorzy tego typu imprez zapowiadają, że zrobią wszystko, by sprostać nowym wymaganiom sanitarnym.

Zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Rozwoju spotkania biznesowe, konferencje i kongresy będą mogły mieć charakter wyłącznie krajowy do momentu pełnego przywrócenia ruchu granicznego.

Dodatkowo układ przestrzenny m.in. krzeseł, stołów czy sceny powinien zostać zorganizowany w sposób taki, aby zapewnić min. 2 metry odległości pomiędzy uczestnikami spotkania, a także uniemożliwiający samodzielny wybór miejsca przez uczestnika kongresu czy konferencji.

W przypadku targów organizatorzy muszą liczyć się m.in. ze zmianą sposobu organizacji przestrzeni wystawienniczych poprzez poszerzenie ciągów komunikacyjnych pomiędzy stoiskami do szerokości minimum 3 metrów i sprzedażą biletów wyłącznie w formie online. Wszyscy uczestnicy targów będą mieli też obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek.

– Bardzo się cieszymy, że w czwartym etapie odmrażania gospodarki rząd zezwolił na organizację targów i kongresów, dzięki czemu możemy już wrócić do gry. Oczywiście – w nowych warunkach sanitarnych, które zapewnimy naszym wystawcom i odwiedzającym. Ich bezpieczeństwo zawsze jest naszym priorytetem, dlatego już w lutym, jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy nowy reżim sanitarny. Wtedy w toaletach pojawiły się instrukcje mycia rąk i płyny do dezynfekcji, skupiliśmy się też na częstszym myciu i dezynfekowaniu powierzchni często dotykanych – klamek czy poręczy – mówi dla Portalsamorzadowy.pl Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Jak dodaje, Międzynarodowe Targi Poznańskie to duży teren, zajmujący 150 tys. metrów kwadratowych, dlatego bez problemu możemy zaprosić wielu gości, zachowując przelicznik jednej osoba na cztery metry kwadratowe.

– Dysponując dużym terenem i zdobytym w lutym, przed wybuchem pandemii w Polsce, doświadczeniem, jesteśmy w stanie zorganizować bezpieczne imprezy, zgodnie z wymogami władz sanitarnych. Na potrzeby wprowadzonych procedur możemy wykorzystać także narzędzia, jakie już posiadamy. Przykładem tego jest nasze wieloletnie doświadczenie w rejestracji zwiedzających biznesowych. Teraz także goście odwiedzający targi będą mogli łatwo się rejestrować za pomocą naszej bileterii ToBilet – dodaje wiceprezes. – Jesteśmy gotowi wypełnić wszystkie procedury wskazane obecnie przez władze sanitarne. Liczymy na to, że z biegiem czasu, jeśli sytuacja epidemiologiczna się unormuje, będzie można powoli łagodzić reżim.

Przypomnijmy, branża targowa była jedną z pierwszych, którą dosięgnęły obostrzenia wynikające z pandemii. Dla wiosennych wydarzeń znaleziono inne terminy, głownie jesienne. Ale nie wszystkie imprezy można było przełożyć.

Wydarzenia targowe to system naczyń połączonych z innymi branżami, promocją miasta i wpływami do kas przedsiębiorców, a pośrednio – i samorządu.

– Targi na początku epidemii były pionierem rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, które powielaliśmy w innych miejskich spółkach i jednostkach. To one wprowadziły je jako pierwsze i jako pierwsze wracają teraz do gry – mówił dla ‚ Glosu Wielkopolski” Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Ź

x

Zobasz także

Nowe parkingi w centrum

Dwa nowe parkingi powstały w centrum Poznania na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking pod Iglicą ...

Pętla przy Unii Lubelskiej

Pięć miesięcy przed zakładanym terminem pierwsze tramwaje dowiozą pasażerów do nowej pętli przy ul. Unii ...

Wyższe opłaty za deszczówkę

Rząd pracuje nad zwiększeniem tzw. podatku od deszczu. Resort gospodarki morskiej złożył już odpowiedni projekt, ...

140-lecie MPK w Poznaniu

Pierwsza regularna linia tramwaju konnego na trasie od Dworca Kolejowego do Starego Rynku została uruchomiona ...

Bliżej Brandenburgii

Po czterech latach współpracy Miasta Poznań z Krajem Związkowym Brandenburgia nadszedł czas na pierwsze podsumowania. ...