Finansowanie pomostowe

Są już lokatorzy Biskupińskiej

Ponad 200 rodzin zgłosiło chęć przeprowadzki do nowo budowanych miejskich mieszkań na Strzeszynie. Propozycja zamiany

dotychczas zajmowanego lokalu komunalnego i zamieszkanie na osiedlu przy ul. Biskupińskiej skierowana była do najemców nie posiadających zadłużenia czynszowego. Wnioski tych, którzy chcą poprawić standard zamieszkania poprzez przeprowadzkę do nowych „M”, przyjmowane były do końca czerwca. Obecnie trwają rozmowy z przyszłymi mieszkańcami nowego osiedla między innymi na temat ich oczekiwań względem nowego lokum, przyszłych kosztach utrzymania lokali, czy wysokości kaucji mieszkaniowej wpłacanej przed przeprowadzką.

– Osoby zainteresowane zamianą i przeprowadzką na ul. Biskupińską chwalą zastosowane przez projektantów osiedla rozwiązania, czyli budowę aż 8 kameralnych trzykondygnacyjnych budynków z balkonami i funkcjonalnymi mieszkania o zróżnicowanej powierzchni- informuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Nieco mniej było chętnych na przeprowadzkę do oddanych w maju do użytku mieszkań komunalnych przy ul. abp. W. Dymka, choć liczba wniosków i tak przewyższała ilość lokali do zagospodarowania.

Mija trzeci miesiąc od zamieszkania lokatorów w nowo wybudowanych „M” przy ul. abp. W. Dymka na Nowym Mieście. W najbliższych dniach administratorzy osiedla dostarczą tam ankiety, poprzez które najemcy będą mogli ocenić standard zamieszkania w nowych „M” oraz współpracę z zarządcą osiedla, czyli Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Źródło: poznan.pl

Fot. ZKZL

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...