Finansowanie pomostowe

Sagrada Familia samowolką

35,5 miliona euro zapłaci ratuszowi Barcelony fundacja zarządzająca Sagradą Familią. Umowa ureguluje status prawny słynnej świątyni projektu Antonio Gaudiego, która przez 130 lat powstawała bez formalnego pozwolenia.

Jak wskazuje Ada Colau, burmistrz Barcelony, umowa jest historycznym porozumieniem dla miasta. Odszkodowanie ma być wypłacane przez 10 lat. Środki posłużą poprawie jakości transportu w mieście, ułatwią dostęp do świątyni i wesprą lokalną społeczność. W zamian za rekompensatę finansową miasto zadeklarowało uregulowanie statusu prawnego jednego z bardziej znanych symboli Barcelony.

Zakończenie budowy świątyni planowane jest na rok 2026, setną rocznicę śmierci Antonio Gaudiego( o czym poznanskie-nieruchomosci.pl już informowały). Niemniej już teraz wiadomo, że możliwe do osiągnięcia jest jedynie zbudowanie konstrukcji. Oddzielną kwestią jest wykończenie wnętrza bazyliki i zbudowanie otoczenia budynku.

Źródło: BBC/tvn24.pl

x

Zobasz także

Współtwórz mapę murali

Twórcy poznańskie mapy murali, graffiti, neonów i typografii zapraszają do współpracy przy tworzeniu trzeciej edycji ...

Wiosna na Ostrowie Tumskim

Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie ...

Dom Seniora przy Szkolnej

W przyszłości nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej zamienią się w największy w Polsce ...

Trzeci pas na A-2

Po ponad dwóch tygodniach robót przygotowawczych z niedzieli na poniedziałek, 17 na 18 marca, rozpoczęły ...

Budimex na pl. Kolegiackim

Poznań wyłonił wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Rewaloryzację przeprowadzi spółka Budimex Budownictwo. Niebawem ma nastąpić podpisanie ...