Fotografia wnętrz

Samorząd dołoży do Golęcina

Samorząd Województwa dołoży 400 tys. złotych do modernizacji miejskiego kompleksu sportowego na Golęcinie

Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania podpisali 25 czerwca umowę na dofinansowanie przez Samorząd Województwa wymiany nawierzchni stadionu lekkoatletycznego w ramach modernizacji kompleksu sportowego na Golęcinie w Poznaniu.

Umowa została zawarta w ramach Programu Lekkoatletycznego, który obejmuje dofinansowanie realizacji m.in. projektu pn. „Wielobranżowa modernizacja obiektów kompleksu Golęcin – wymiany nawierzchni stadionu lekkoatletycznego”. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 5 621 100 zł.
Dotacja w wysokości 400 000 zł jest największym wsparciem dla projektu z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) przyznanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w 2020 r. Wiąże się to ze szczególnym znaczeniem strategicznym Stadionu na Golęcinie dla lekkiej atletyki, w której to dyscyplinie, w systemie sportu młodzieżowego wielkopolscy zawodnicy osiągają najwyższy poziom sportowy. Istotnym jest również fakt, że najsilniejsza dyscyplina w naszym regionie, stanowi także podstawę do uprawiania innych sportów.
Program dofinansowań dla zadań z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) jest jednym z kilku wspierających rozwój infrastruktury sportowej na terenie województwa wielkopolskiego. Zgodnie z przyjętą przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego listą rankingową w 2020 r. propozycję dofinansowań otrzymało 14 jednostek samorządowych.

x

Zobasz także

Tramwaj na Naramowice

Prace związane z budową nowej trasy tramwajowej na Naramowice postępują i obejmują coraz większy obszar. ...

Rowerem po Dolnej Wildzie

Od środy, 1 lipca, rozpoczyna się budowa ostatniego fragmentu nowej drogi rowerowej, która połączy okolice ...

Sztuka na placu Cyryla

Można już oglądać kolejną odsłonę projektu „Studencka Scena Postaw Twórczych Młoda Rzeźba UAP – Plac ...

Bądź współtwórcą muralu

Już niebawem w Poznaniu powstanie kolejny artystyczny stały mural – tym razem na ponad 250-metrowej ...

Trwa remont Łazarskiego

Radni Marta Mazurek, Łukasz Mikuła i Filip Olszak razem z wiceprezydentem Mariuszem Wiśniewskim wizytowali teren ...