Samorząd dołoży do Golęcina

Samorząd Województwa dołoży 400 tys. złotych do modernizacji miejskiego kompleksu sportowego na Golęcinie

Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania podpisali 25 czerwca umowę na dofinansowanie przez Samorząd Województwa wymiany nawierzchni stadionu lekkoatletycznego w ramach modernizacji kompleksu sportowego na Golęcinie w Poznaniu.

Umowa została zawarta w ramach Programu Lekkoatletycznego, który obejmuje dofinansowanie realizacji m.in. projektu pn. „Wielobranżowa modernizacja obiektów kompleksu Golęcin – wymiany nawierzchni stadionu lekkoatletycznego”. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 5 621 100 zł.
Dotacja w wysokości 400 000 zł jest największym wsparciem dla projektu z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) przyznanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w 2020 r. Wiąże się to ze szczególnym znaczeniem strategicznym Stadionu na Golęcinie dla lekkiej atletyki, w której to dyscyplinie, w systemie sportu młodzieżowego wielkopolscy zawodnicy osiągają najwyższy poziom sportowy. Istotnym jest również fakt, że najsilniejsza dyscyplina w naszym regionie, stanowi także podstawę do uprawiania innych sportów.
Program dofinansowań dla zadań z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) jest jednym z kilku wspierających rozwój infrastruktury sportowej na terenie województwa wielkopolskiego. Zgodnie z przyjętą przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego listą rankingową w 2020 r. propozycję dofinansowań otrzymało 14 jednostek samorządowych.

x

Zobasz także

Jak szybko jadą bimby

W których miastach tramwaje osiągają największe prędkości komunikacyjne? Powstał raport. Poznańskie tramwaje zwyciężyły w większości ...

Malta znów pod wodą

Po oczyszczeniu zbiornika nadszedł czas na jego ponowne nawodnienie. Jezioro wypełni około 2 mln metrów ...

Lokale dla ofiar przemocy

Rusza pilotażowy projekt mieszkania interwencyjnego dla dorosłych osób LGBT+ doświadczających przemocy. Będzie w nim można ...

Niebawem Muzeum Szyfrów

W budynku Collegium Martineum, w którym mieścić się będzie nowa atrakcja turystyczna Poznania, trwają obecnie ...

Miodowy Ogród na Cytadeli

Na poznańskiej Cytadeli powstanie w tym roku ogród miododajny. Projekt polega na przebudowie dawnego amfiteatru. ...