Ładowarki emu.energy

Samowole budowlane na ogródkach działkowych

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania przeprowadził kontrolę zabudowy na terenie poznańskich ogródków działkowych. W efekcie, spośród 89 skontrolowanych obiektów 33 okazały się samowolami budowlanymi. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował o przeprowadzeniu kontroli po lawinie wniosków, jakie napłynęły w tej sprawie. Okazało się bowiem, że często działkowcy budują swoje altany bez uwzględnienia prawa dotyczącego zabudowy działek.
Działki, z założenia mają bowiem charakter rekreacyjny i ogrodniczy, a ich zabudowa jest w znacznym stopniu ograniczona.
Celem prowadzonych przez PINB kontroli na terenach rodzinnych ogrodów działkowych jest przede wszystkim zahamowanie coraz powszechniejszego zjawiska nieprzestrzegania przepisów prawa budowlanego, polegającego na przekraczaniu przez użytkowników miejskich działek powierzchni zabudowy altan i obiektów gospodarczych. Ich powierzchnia nie może być bowiem większa niż 25 m kw. – mówi inspektor Paweł Łukaszewski.
W Poznaniu jest 19 tys. działek na terenie 90 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. agag

x

Zobasz także

„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, ...

Koordynacja miejskich budów

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zrobiła kolejny krok w kierunku skoordynowania jak największej liczby działań inwestycyjnych ...

Poznań odzyskuje dawny blask

Zabytkowe kamienice w Poznaniu, a także inne historyczne obiekty, jak Pałac Mielżyńskich i Pawilon Krzyżanowskiego, ...

„KonsTYtucJA” muralem w centrum

Obywatele RP proponują, by napis pojawił się na budynku przy ul. Ratajczaka.- Baner KONSTYTUCJA, który ...

Jaka Fasada Roku 2019!

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 trwa w najlepsze. O tytuł ubiegają się już realizacje ...