Ukraina

Ścieżką wokół jeziora

Zakończyły się prace związane z budową ciągu pieszego, drogą wewnętrzną i miejscami parkingowych dla niepełnosprawnych przy Jeziorze Niepruszewskim w Zborowie.

W ramach inwestycji powstały miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, droga wewnętrzna oraz ciąg pieszy. Przy realizacji inwestycji wykorzystano kostkę brukową z dodatkiem luminoforów, która po zmierzchu świeci, wskazując drogę.

Wartość inwestycji – 689 663,32 zł. Część inwestycji została wykonana z dofinansowane w ramach operacji pn. „Budowa ciągu pieszego przy jeziorze Niepruszewskim w Zborowie oraz wyposażenie wiaty w Dąbrówce w Gminie Dopiewo” – ze środków unijnych z poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Całkowity koszt zadania wynosi 249 396 zł, z czego 117 382 zł stanowią środki z dofinansowania pozyskanego przez Urząd Gminy Dopiewo.

Wykonawcą prac było Konsorcjum firmy Tar-Drog z Tarnowoa Podgórnego i PPHU TOM-BUD z Dobieżyna.

x

Zobasz także

Black Water Links otwarte

Między 1 a 3 lipca Black Water Links Tarnowo Podgórne otwiera się na wszystkich zainteresowanych ...

Raport o kondycji Czerwonaka

22 czerwca 2022 r. o godz. 16.00 odbędzie się sesja, na której podejmowane będą uchwały ...

Dopiewo cyfrową gminą

Pod koniec kwietnia ogłoszono wyniki Konkursu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najbardziej cyfrową gminę Narodowego ...

Dotacja do „kanalizy” w Kleszczewie

Gmina Kleszczewo, po rozpatrzeniu złożonych wniosków, otrzyma z programu środki w wysokości 10 000 000 ...

Lodowisko w Kostrzynie

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę zadań, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład ...