Siedem Życzeń w Suchym Lesie

Firma Vastbouw od czerwca 2009 roku realizuje w Suchym Lesie budowę osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej o nazwie Siedem Życzeń. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Sprzecznej w Suchym Lesie, gminie bezpośrednio graniczącej z Poznaniem, która czerpiąc korzyści z bliskości dużego miasta utrzymuje swój specyficzny podmiejski charakter.
20 budynków będzie usytuowanych w pięciu szeregach wzdłuż wewnętrznych pieszo-jezdni. Architektura osiedla przewiduje oświetlenie terenu oraz jego ogrodzenie w celu całkowitego zamknięcia.
Domy bliźniacze mają po 140,7 m kw. powierzchni. Są to domy parterowe z poddaszami użytkowymi, bez podpiwniczenia i z garażami. Na parterze znajduje się przedsionek z garderobą, kuchnia ze spiżarnią, salon i wc. Na piętrze zaprojektowano cztery pokoje, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie domy posiadać będą przydomowe ogródki o powierzchni od 273 do 357 m kw.
Domy na osiedlu Siedem Życzeń czerpią swą nazwę z możliwości podniesienia ich standardu o listę dodatkowych życzeń. Spośród 27 propozycji klient może wybrać 7 życzeń, które deweloper spełni za darmo.
W marcu 2010 roku zakończono budowę I etapu. Realizacja II etapu rozpoczętego w grudniu 2009 roku została ukończona zgodnie z planem w sierpniu 2010 roku. Domy z obu etapów sprzedano, a część jest już zamieszkana.
Aktualnie od czerwca 2010 roku trwają prace budowlane obejmujące etap III. Ich ukończenie przewidywane jest na czerwiec 2011 roku, przy czym fundamenty domów z ostatniego, IV etapu są już wznoszone. Zakończenie realizacji inwestycji osiedla Siedem Życzeń planowane jest na wrzesień 2011 roku.
Domy z dwóch ostatnich etapów figurują w ofercie sprzedażowej. Ich ceny wahają się od 730 do 780 tys. zł.

Holding Vastbouw został założony w roku 1983 w miejscowości Rijssen w Holandii. Obecnie grupa skupia 16 firm działających w Holandii, Niemczech, Czechach oraz Polsce. Obrót holdingu za rok 2009 wyniósł ponad 107 mln euro.
Spółka Vastbouw Polska – założona w 1999 r. – jest jednym z najmłodszych członków holdingu. Prowadzi działalność deweloperską w zakresie kompleksowej obsługi budowy osiedli domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, współpracując z podwykonawcami we wszystkich branżach budowlanych, projektantami, geodetami, geologami oraz inspektorami nadzoru budowlanego, sanitarnego i elektrycznego.
Główna siedziba w Polsce znajduje się w Szczecinie. Ponadto spółka posiada oddziały w Poznaniu Gdyni i Wrocławiu.

x

Zobasz także

Modułowe domy z paczek

Czy Ikea wprowadzi rewolucję na rynku nieruchomości?Taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych ...

Co zbudują na Piątkowskiej

Vantage Development zapłaci niemal 14 mln zł za działkę w Poznaniu. Vantage Development poinformował o ...

Lokale na wynajem od państwa

Jak donosi WTK Fundusz Mieszkań na Wynajem zacznie budować także w Poznaniu.Inwestycję w okolicach MTP ...

Mieszkania+ na Wolnych Torach

Inwestycję mają realizować Polskie Koleje Państwowe we współpracy z PFR Nieruchomości.Chodzi o realizację programu Mieszkanie ...

50 mieszkań przy Dmowskiego

Przy ulicy Dmowskiego 81 powstanie budynek z 50 mieszkaniami – pisze epoznan.pl. W budynku znajdzie ...