Skwer dla J. Mielocha

Do Biura Rady Miasta Poznania trafił projekt w sprawie nadania skwerowi na Chartowie imienia Jerzego Mielocha, mistrza sportu motocyklowego, niezwykle popularnego w Poznaniu przełomu lat 40. i 50. XX wieku. Przed dwoma laty jego sylwetkę na łamach Biuletynu przypomniał dr Piotr Grzelczak.
Pasjonat sportu motocyklowego, przedsiębiorca, żołnierz Września 1939, oficer Armii Krajowej, powstaniec warszawski, więzień niemieckich oflagów, dobroczyńca wielu najmłodszych adeptów sportu motorowego. Jerzy Mieloch żył zaledwie 46 lat, ale tego co dokonał starczyło by na kilka życiorysów.

„W czasie zawodów z jego udziałem życie w Poznaniu zamierało. W tych dniach całe miasto ruszało na Mielocha, a ponad 120 tysięcy kibiców zgromadzonych wokół toru motocyklowego na Woli było czymś zupełnie naturalnym.” – pisał na naszych łamach dwa lata temu dr Piotr Grzelczak w artykule „Idol”, w związku z przypadającą wówczas 60. rocznicą śmierci Jerzego Mielocha.

Skwer, który ma otrzymać imię Jerzego Mielocha znajduje się na Chartowie, w rejonie ulic Chartowo i Piaśnicka (w pobliżu os. Rusa). Projektem uchwały radni zajmą się prawdopodobnie na początku 2020 roku.

x

Zobasz także

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...

9.000 widzów w Arenie

Wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze poznańskiej Areny po remoncie. Będzie elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do ...