Ładowarki emu.energy

Skwer dla J. Mielocha

Do Biura Rady Miasta Poznania trafił projekt w sprawie nadania skwerowi na Chartowie imienia Jerzego Mielocha, mistrza sportu motocyklowego, niezwykle popularnego w Poznaniu przełomu lat 40. i 50. XX wieku. Przed dwoma laty jego sylwetkę na łamach Biuletynu przypomniał dr Piotr Grzelczak.
Pasjonat sportu motocyklowego, przedsiębiorca, żołnierz Września 1939, oficer Armii Krajowej, powstaniec warszawski, więzień niemieckich oflagów, dobroczyńca wielu najmłodszych adeptów sportu motorowego. Jerzy Mieloch żył zaledwie 46 lat, ale tego co dokonał starczyło by na kilka życiorysów.

„W czasie zawodów z jego udziałem życie w Poznaniu zamierało. W tych dniach całe miasto ruszało na Mielocha, a ponad 120 tysięcy kibiców zgromadzonych wokół toru motocyklowego na Woli było czymś zupełnie naturalnym.” – pisał na naszych łamach dwa lata temu dr Piotr Grzelczak w artykule „Idol”, w związku z przypadającą wówczas 60. rocznicą śmierci Jerzego Mielocha.

Skwer, który ma otrzymać imię Jerzego Mielocha znajduje się na Chartowie, w rejonie ulic Chartowo i Piaśnicka (w pobliżu os. Rusa). Projektem uchwały radni zajmą się prawdopodobnie na początku 2020 roku.

x

Zobasz także

Pomoc niepełnosprawnym

Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia zapoznała się z prowadzonymi przez miasto działaniami na rzecz ...

Pętla Piątkowska od macochy?

Radny Krzysztof Rosenkiewicz zapytał w interpelacji o możliwość modernizacji przystanków tramwajowych na trasie do pętli ...

Skwer im. G. Labudy

Na razie to jeszcze projekt uchwały, aby skwer u zbiegu ulic Marcelińskiej i Rycerskiej nazwać ...

Centrum Smochowic inaczej

Rozpoczynają się prace związane z przebudową placu u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej ...

Laureaci „Dobrego remontu”

Kamienica u zbiegu ulic Wielkiej i Szewskiej zwyciężyła w konkursie „Dobry remont”. Drugie miejsce zajął ...