Ładowarki emu.energy

Spacery wokół drzew

Na nowy cykl spacerów, z aparatem fotograficznym w dłoni, zapraszają Stowarzyszenie „Łazęga poznańska”

oraz Dendroterapia Poznań. Projekt jest finansowany przez Miasto Poznań i rekomendowany przez Radę Osiedla Stare Miasto.

Park Stanisława Moniuszki, fot. materiały organizatorów Park Stanisława Moniuszki, fot. materiały organizatorów

Spacery zaplanowano na sierpień i wrzesień, a służyć mają poznawaniu walorów historycznych i przyrodniczych parków i innych terenów zielonych położonych na terenie Osiedla Stare Miasto. Szczególnym obiektem zainteresowania będą drzewa, rosnące w staromiejskich parkach. Spacery poprowadzi Adam Suwart – Społeczny Opiekun Zabytków.

Organizatorzy zachęcają, aby podczas spacerów fotografować drzewa, rosnące w parkach. Po zwiedzeniu wszystkich ośmiu parków w ramach cyklu, będzie można przesłać wybrane pięć fotografii na adres e-mailowy Stowarzyszenia: mgkraj@wp.pl. Przyjmowanie zdjęć do 14 października, a na przełomie listopada i października planowana jest wystawa zdjęć z w siedzibie Stowarzyszenia „Łazęga poznańska”. W planach także stworzenie Subiektywnej Mapy Drzew Poznania.

Pierwszy spacer odbędzie się 21 sierpnia, a poświęcony zostanie parkowi Stanisława Moniuszki, najstarszemu (obok parku Wilsona) parkowi publicznemu w Poznaniu. Podczas spaceru poznacie historię tego terenu, zapoznacie się z dawnymi i obecnymi wartościami przyrodniczymi parku oraz z jego drzewami (gatunki, charakterystyka, cechy szczególne, znaczenie dla życia w mieście). Początek o godz. 19 w parku Moniuszki, przy popiersiu patrona.

Kolejne spacery: 24 sierpnia (godz. 19 – park Dąbrowskiego ); 2 września (godz. 11 – park w Starym Korycie Warty i skwer Jana Suwarta); 8 września (godz. 17 – park Wieniawskiego); 15 września (godz. 17 – park Mazowieckiego); 22 września (godz. 11 – Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan i Wzgórze Św. Wojciecha); 26 września (godz. 18 – park Marcinkowskiego); 29 września (godz. 11 – park Mickiewicza).

x

Zobasz także

Most Lecha z konstrukcją

Prace były związane z montażem stalowej konstrukcji północnej nitki mostu Lecha. Zamontowano wszystkie wielkogabarytowe segmenty. ...

Dzieci i rodzice czekają

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym mieście i całym regionie. Generalnym wykonawcą Wielkopolskiego ...

„Dzieciniec pod Słońcem”

Zabytkowy przedwojenny kompleks jeszcze w tym roku znów będzie służyć poznaniakom. Prace budowlane i konserwatorskie ...

Zakwitły róże w rosarium

Zarząd Zieleni Miejskiej chwali się odnowiony rosarium na Cytadeli. Rewitalizacja obiektu już się zakończyła i ...

Rusza budowa schroniska

Już w lipcu rozpocznie się budowa nowego Schroniska dla zwierząt przy ul. Kobylepole. Miasto podpisało ...