Bolechowo 750×200 – maj 2017

Spacery wokół drzew

Na nowy cykl spacerów, z aparatem fotograficznym w dłoni, zapraszają Stowarzyszenie „Łazęga poznańska”

oraz Dendroterapia Poznań. Projekt jest finansowany przez Miasto Poznań i rekomendowany przez Radę Osiedla Stare Miasto.

Park Stanisława Moniuszki, fot. materiały organizatorów Park Stanisława Moniuszki, fot. materiały organizatorów

Spacery zaplanowano na sierpień i wrzesień, a służyć mają poznawaniu walorów historycznych i przyrodniczych parków i innych terenów zielonych położonych na terenie Osiedla Stare Miasto. Szczególnym obiektem zainteresowania będą drzewa, rosnące w staromiejskich parkach. Spacery poprowadzi Adam Suwart – Społeczny Opiekun Zabytków.

Organizatorzy zachęcają, aby podczas spacerów fotografować drzewa, rosnące w parkach. Po zwiedzeniu wszystkich ośmiu parków w ramach cyklu, będzie można przesłać wybrane pięć fotografii na adres e-mailowy Stowarzyszenia: mgkraj@wp.pl. Przyjmowanie zdjęć do 14 października, a na przełomie listopada i października planowana jest wystawa zdjęć z w siedzibie Stowarzyszenia „Łazęga poznańska”. W planach także stworzenie Subiektywnej Mapy Drzew Poznania.

Pierwszy spacer odbędzie się 21 sierpnia, a poświęcony zostanie parkowi Stanisława Moniuszki, najstarszemu (obok parku Wilsona) parkowi publicznemu w Poznaniu. Podczas spaceru poznacie historię tego terenu, zapoznacie się z dawnymi i obecnymi wartościami przyrodniczymi parku oraz z jego drzewami (gatunki, charakterystyka, cechy szczególne, znaczenie dla życia w mieście). Początek o godz. 19 w parku Moniuszki, przy popiersiu patrona.

Kolejne spacery: 24 sierpnia (godz. 19 – park Dąbrowskiego ); 2 września (godz. 11 – park w Starym Korycie Warty i skwer Jana Suwarta); 8 września (godz. 17 – park Wieniawskiego); 15 września (godz. 17 – park Mazowieckiego); 22 września (godz. 11 – Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan i Wzgórze Św. Wojciecha); 26 września (godz. 18 – park Marcinkowskiego); 29 września (godz. 11 – park Mickiewicza).

x

Zobasz także

Podgórna 9 odżyje

Kamienica przy poznańskiej ulicy Podgórnej 9, w przeciwieństwie do sąsiadującej pod numerem 7, jest w ...

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...