Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Sphinx też na Franowie

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów galerii handlowych. Jedno z poznańskich centrów handlowych już wkrótce się powiększy. Mowa o HOMEPARK Franowo, które znajduje się przy ulicy Szwedzkiej. To tam między innymi znajduje się jedyny sklep IKEA w Poznaniu. Od pewnego czasu część terenu została wygrodzona od reszty metalowym płotem. Okazuje się, że ma tam powstać restauracja znanej sieci.

– Na wygrodzonym terenie należącym do HOMEPARK Franowo powstanie restauracja Sphinx – potwierdziła nam Izabela Wójtowicz z agencji Spark Communication. W Polsce obecnie działa prawie 100 restauracji tej sieci, która oferuje swoim klientom głównie steki, ryby, sałaty czy makarony.

– Na Franowie będzie powstawała wolnostojąca restauracja Sphinx. Ma to być modelowy dla naszej sieci lokal pod względem optymalnego wykorzystania powierzchni oraz ergonomii pracy kuchni i obsługi. W
tej chwili czekamy na zatwierdzenie projektu i pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję, że otrzymamy je w najbliższych tygodniach. Budowa ruszył wkrótce po uzyskaniu zgody. Lokal będzie miał około 400 m kw – poinformowała nas Dorota Cacek, Wiceprezes Sfinks Polska.

Restauracja ma zacząć działać jeszcze w tym roku

x

Zobasz także

Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z ...

Muzeum naszego Powstania

WXCA to pracownia architektoniczna z Warszawy, która na koncie ma m.in. nominowany do prestiżowej nagrody ...

Będzie grunwaldzki SOR

W czwartek podpisano umowę dotyczącą budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Grunwaldzie. SOR wraz z Centrum ...

Renowacja elewacji Marcinka

Od zachodniej ściany rozpoczął się remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, ...