Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Stabilność wzrostu cen

Ceny rosną, ale – poza Łodzią i Olsztynem – już w tempie jednocyfrowym (fot.shutterstock)

Co miesiąc więcej płacimy za mieszkanie, ale tempo wzrostu cen jest już jednocyfrowe. Według indeksu urban.one przygotowanego przez „Cenatorium”, w dużych miastach wzrósł kosmetycznie, a w stolicy nawet spadł.

Jak pisze „Puls Biznesu”, „w kwietniu na rynku mieszkaniowym ceny transakcyjne utrzymały się na stabilnym poziomie. Zmiana indeksu urban.one przygotowanego przez „Cenatorium” dla „Pulsu Biznesu” i „Bankier.pl” była kosmetyczna i wskazała 0,02 pkt wzrostu w porównaniu do marca”.

„W dużych miastach poza stolicą indeks wyniósł 103,37 pkt, czyli urósł o 0,54 pkt, w stosunku do marca. Co ciekawe, w Warszawie osiągnął poziom 102,13 pkt, czyli odnotował lekki spadek o 0,23 pkt” – podano. Dodano, że eksperci interpretują to, jako „jedną jaskółkę, która wiosny nie czyni”.

W artykule czytamy również, że „zestawiając dane za I kwartał 2019 r. z analogicznym okresem 2018 r. widzimy, że ceny rosną, ale – poza Łodzią i Olsztynem – już w tempie jednocyfrowym”. „Przypomnijmy, że w IV kwartale 2018 z ośmiu analizowanych miast w pięciu odnotowano dwucyfrowe wzrosty rok do roku” – dodano.

x

Zobasz także

Ceny mieszkań w górę

Wzrost cen lokali mieszkalnych w pierwszym kwartale tego roku wobec poprzedniego kwartału wyniósł 1,9 proc. ...

O ile będzie drożej?

Jak dużego wzrostu cen nowych mieszkań możemy spodziewać się w tym roku? Co będzie miało ...

Płać i nie dyskutuj

Nienależnie pobrane opłaty, przekraczanie przepisów przy anulowaniu kar, przetwarzanie danych osobowych bez stosownych upoważnień, nieprawidłowe ...

Ostrożna rewitalizacja

Raport o rewitalizacji polskich miast: coraz odważniejsze, ale ciągle ostrożne. Miastem, które wyróżnia się pod ...

Co z popytem na mieszkania?

Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku? Czy rezultaty są zgodne z ...