Ładowarki emu.energy

Stabilność wzrostu cen

Ceny rosną, ale – poza Łodzią i Olsztynem – już w tempie jednocyfrowym (fot.shutterstock)

Co miesiąc więcej płacimy za mieszkanie, ale tempo wzrostu cen jest już jednocyfrowe. Według indeksu urban.one przygotowanego przez „Cenatorium”, w dużych miastach wzrósł kosmetycznie, a w stolicy nawet spadł.

Jak pisze „Puls Biznesu”, „w kwietniu na rynku mieszkaniowym ceny transakcyjne utrzymały się na stabilnym poziomie. Zmiana indeksu urban.one przygotowanego przez „Cenatorium” dla „Pulsu Biznesu” i „Bankier.pl” była kosmetyczna i wskazała 0,02 pkt wzrostu w porównaniu do marca”.

„W dużych miastach poza stolicą indeks wyniósł 103,37 pkt, czyli urósł o 0,54 pkt, w stosunku do marca. Co ciekawe, w Warszawie osiągnął poziom 102,13 pkt, czyli odnotował lekki spadek o 0,23 pkt” – podano. Dodano, że eksperci interpretują to, jako „jedną jaskółkę, która wiosny nie czyni”.

W artykule czytamy również, że „zestawiając dane za I kwartał 2019 r. z analogicznym okresem 2018 r. widzimy, że ceny rosną, ale – poza Łodzią i Olsztynem – już w tempie jednocyfrowym”. „Przypomnijmy, że w IV kwartale 2018 z ośmiu analizowanych miast w pięciu odnotowano dwucyfrowe wzrosty rok do roku” – dodano.

x

Zobasz także

Schyłek boomu?

Rok za rokiem ceny nieruchomości idą w górę. Inwestorzy stojący przed dylematem: kupić czy nie, ...

Budujemy za dużo?

Dynamika inwestycji mieszkaniowych po pierwszym półroczu wciąż na plusie, choć ze słabnącą tendencją.Najnowsza publikacja danych ...

Na gruntach ornych bloki

Czy nowela ustawy, która uwalnia obrót gruntami rolnymi o powierzchni do 1 ha pozwoli zwiększyć ...

Miejski transport rzeką

Niemal połowa polskich miast wojewódzkich leży nad Wisłą, Odrą lub Wartą. Wzdłuż tych rzek znajduje ...

GUS o budownictwie

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) w lipcu 2019 r. Składowa dla ...