Finansowanie pomostowe

Stabilność wzrostu cen

Ceny rosną, ale – poza Łodzią i Olsztynem – już w tempie jednocyfrowym (fot.shutterstock)

Co miesiąc więcej płacimy za mieszkanie, ale tempo wzrostu cen jest już jednocyfrowe. Według indeksu urban.one przygotowanego przez „Cenatorium”, w dużych miastach wzrósł kosmetycznie, a w stolicy nawet spadł.

Jak pisze „Puls Biznesu”, „w kwietniu na rynku mieszkaniowym ceny transakcyjne utrzymały się na stabilnym poziomie. Zmiana indeksu urban.one przygotowanego przez „Cenatorium” dla „Pulsu Biznesu” i „Bankier.pl” była kosmetyczna i wskazała 0,02 pkt wzrostu w porównaniu do marca”.

„W dużych miastach poza stolicą indeks wyniósł 103,37 pkt, czyli urósł o 0,54 pkt, w stosunku do marca. Co ciekawe, w Warszawie osiągnął poziom 102,13 pkt, czyli odnotował lekki spadek o 0,23 pkt” – podano. Dodano, że eksperci interpretują to, jako „jedną jaskółkę, która wiosny nie czyni”.

W artykule czytamy również, że „zestawiając dane za I kwartał 2019 r. z analogicznym okresem 2018 r. widzimy, że ceny rosną, ale – poza Łodzią i Olsztynem – już w tempie jednocyfrowym”. „Przypomnijmy, że w IV kwartale 2018 z ośmiu analizowanych miast w pięciu odnotowano dwucyfrowe wzrosty rok do roku” – dodano.

x

Zobasz także

Społeczny najem

40 proc. osób wpada w tzw. lukę czynszową, czyli zarabiają powyżej kryteriów kwalifikujących do lokalu ...

Rynkowe aspekty wynajmu

Co najmniej 700 tysięcy mieszkań i domów było wynajmowanych na koniec 2017 roku. W ostatnich ...

Bezpieczne osiedle

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z kluczowych potrzeb człowieka. Stanowi także podstawę komfortowego funkcjonowania w miejscu ...

Budownictwo w I kwartale 2019r.

W I kwartale br. produkcja budowlano-montażowa1 zrealizowana na terenie kraju była o 9,4% wyższa niż ...

Dalszy wzrost cen

W najnowszym raporcie dotyczącym rynku mieszkaniowego eksperci Emmerson Evaluation wskazują, że 2018 był rokiem znacznych ...