Fotografia wnętrz

Stacja Białystok już czynna

Odnowiony z poszanowaniem dla historycznej architektury, nowoczesny i komfortowy – i jest już otwarty dla podróżnych. Przebudowa dworca w Białymstoku to jeden z elementów projektu „Prace na linii kolejowej 32 na odcinku Białystok-Bielsk Podlaski (Lewki)”. Całkowita wartość tego projektu to blisko 125 ml zł, z czego ponad 85 mln zł z Programu Polska Wschodnia. Wartość przebudowy budynku dworca to ponad 36 mln zł, w tym 25 mln zł środków UE – Programu Polska Wschodnia.

PKP zakończyły największą inwestycję w województwie podlaskim i jedną z kluczowych w skali kraju realizowaną w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
Dworzec będzie obsługiwał mieszkańców Podlasia, a także pasażerów paneuropejskiej linii E75 popularnie zwanej Rail Baltica.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Wiatraki dla gmin

Możliwość łagodzenia przez gminy niektórych restrykcji, dotyczących elektrowni wiatrowych będą przewidywać regulacje, nad którymi pracuje ...

Finał po 100 latach

Nowe mieszkania, biura, lokale usługowe i pracownia twórcza znalazły się w zrewitalizowanej przez Łódź XIX-wiecznej ...

Manhatan w Krakowie

680-hektarowy teren na południu Krakowa może stać się w przyszłości dzielnicą wysokich wieżowców. Miasto opracowuje ...

Rośnie UMWZ w Szczecinie

Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego nabiera kształtów. Demontaż rusztowań pozwolił ocenić, jak efektownie będzie ...

Superdom w Bieszczadach!

Dom powstał przy granicy Polski z Ukrainą. Piękne i dzikie tereny Bieszczad zachwycają melancholią i ...