Fotografia wnętrz

Stan surowy w Rabowicach

W gminach ościennych poznańskiej aglomeracji dynamicznie rozwija się infrastruktura drogowa i powstają kolejne punkty handlowo-usługowe.

Chętnie korzystają z tych możliwości klienci na rynku nieruchomości, wybierając jako miejsce do życia gminy: Komorniki, Dopiewo, Rokietnica, czy też Swarzędz.  O tym, że popularne w ostatnim czasie są mieszkania i domy na przedmieściach, świadczy przede wszystkim postępujący trend suburbanizacji. Szczególny jest tu przypadek aglomeracji poznańskiej.

Żyjąc w pobliżu administracyjnych granic Poznania, można szybko dojechać do centrum, czy załatwić ważne sprawy w pobliżu domu. Dlatego mieszkańcy chętnie wybierają wszelkie tereny podmiejskie, a gminy: Dopiewo i Komorniki są najchętniej zamieszkiwane spośród wszystkich gmin w całej Polsce. Duże zapotrzebowanie na lokale mieszkalne na przedmieściach zauważają rzecz jasna deweloperzy, co ma swoje odzwierciedlenie w statystykach. Liczba nowych inwestycji w gminach ościennych jest nawet większa od liczby inwestycji powstających w granicach miasta Poznania. Wskazane gminy: Komorniki i Dopiewo nie są jedynymi dynamicznie się rozwijającymi. Do tej grupy należy włączyć też gminę Swarzędz. Popyt na mieszkania i domy tu zlokalizowane nie będzie malał, co potwierdzają wszelkie prognozy.

Co warte podkreślenia, w Swarzędzu i okolicach powstają kolejne inwestycje deweloperskie. W takich miejscowościach, jak Rabowice, Zalasewo, czy Garby szczególnie popularne są osiedla domów w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej, czy szeregowej. W Rabowicach, w powiecie poznańskim, w gminie Swarzędz, powstaje nowe osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. – W Rabowicach rozwijamy osiedle Zielone Rabowice II. W dwóch pierwszych etapach zaplanowaliśmy 56 domów w zabudowie bliźniaczej. W przypadku naszej firmy, jest to kontynuacja pierwszego udanego projektu w tej lokalizacji. Początkowo w ramach osiedla Zielone Rabowice powstały 24 domy – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development.

Jak zaznacza przedstawiciel dewelopera, prace na budowie są zaawansowane, a 36 domów stanowiące I etap zostanie przekazanych mieszkańcom u progu 2019 roku. W większości z nich zostały przygotowane ściany parteru i piętra, zamontowana więźba dachowa oraz stolarka okienna. Nastąpi też montaż pokrycia dachowego. Trwa już budowa II etapu, gdzie finalnie będzie 20 domów. Według harmonogramu, ta część inwestycji ma być gotowa w II kwartale 2019. Przyszli mieszkańcy na osiedlu Zielone Rabowice II mogą wybrać układ pomieszczeń na piętrze każdego domu. Oznacza to, że istnieje możliwość aranżacji trzech przytulnych, kompaktowych sypialni lub dwóch przestronnych o dużym metrażu. Dotyczy to zarówno lokali o powierzchni 75 m kw., jak i domów 90 m kw. Oczywiście w każdym z lokali, oprócz sypialni, na piętrze znajdzie się łazienka. Na parterze zaplanowano salon z kuchnią oraz toaletę. Dodatkowo, domy o metrażu 75 m kw. aktualnie są objęte ofertą specjalną, tj. 319 000 zł brutto. Warto nadmienić, że realizowane osiedle znajduje się 2 km od Swarzędza i około 8 km od granic Poznania. Osoby wybierające tę lokalizację, jako miejsce do życia, będą mieć tuż obok 2 wielkopolskie miasta, do których można szybko dojechać.

x

Zobasz także

Osiedle Nowa Murowana

Murowana Goślina koło Poznania to nowa lokalizacja, w której chętnie zamieszkują Poznaniacy. Przy ulicy Tartacznej ...

Dom u zbiegu Mostowej i Woźnej

Pusta działka w centrum Poznania zostanie zabudowana. Dziś parkują tu auta. Budynek ma stanąć w ...

Budowa Śródki OdNowa 2

Mieszkania 2-pokojowe i kawalerki szybko znikają z oferty deweloperów, zwykle przed ukończeniem prac budowlanych. Grupa ...

Lepiko buduje w Skórzewie

Spółka Lepiko Developer przygotowała realizację zespołu obiektów wielorodzinnych w miejscowości Skórzewo koło Poznania.W ramach przedsięwzięcia ...

Nickel zbuduje wieżowiec

Na Piątkowie w Poznaniu powstaje wieżowiec od Nickel Development. W nowej inwestycji ST_ART Piątkowo znajdą ...