Finansowanie pomostowe

Strefa kibica na MTP

Mecze piłki nożnej na gigantycznym ekranie, turnieje piłkarskie dla dzieci, otwarty pawilon do jazdy na rolkach, kino letnie, międzynarodowa kuchnia

oraz warsztaty dla całych rodzin  – to wszystko będzie czekać na poznaniaków w Strefie Kibica, która powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na zorganizowanie strefy, która pomieści jednorazowo nawet 6 tysięcy kibiców, zgodzili się radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania. Mundial będzie można wspólnie oglądać w samym centrum miasta, na MTP. Mecze wyświetlane będą na gigantycznym telebimie o powierzchni 112 m kw. – to więcej, niż miał ekran, który stanął w Warszawie pod Pałacem Kultury podczas Euro 2012. Kibice będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie dostępne będą potrawy typowe dla krajów reprezentacji, które rywalizują na boisku. Można więc będzie posmakować kuchni francuskiej, meksykańskiej czy japońskiej. Na terenie strefy stanie też sklepik kibica.

– To najlepsza z możliwych lokalizacja, znakomicie wyposażona w niezbędną infrastrukturę – podkreślał podczas sesji  Łukasz Miadziołko, zastępca dyrektora POSiR-u. – Teren jest zamknięty, całkowicie bezpieczny, przystosowany do organizowania imprez masowych.

Strefa Kibica będzie ściśle połączona z organizowanym od kilku lat „Latem na targach”. Ruszy 14 czerwca i będzie działała do 15 lipca. Co ważne – będzie można z niej skorzystać nie tylko podczas meczów. Organizatorom zależy na tym, by miejsce żyło i przyciągało poznaniaków przez cały miesiąc.

– Zależy nam na tym, by Targi otwierały się na miasto – podkreślał podczas sesji Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania. – Chodzi o to, by poznaniacy wiedzieli, że MTP to nie tylko zagrodzony teren biletowanych imprez, ale miejsce, które można bezpłatnie odwiedzać z całą rodziną. To niezwykle ważny społeczny aspekt całego przedsięwzięcia.

Po meczach na terenie strefy będzie więc działało kino letnie. W pobliżu telebimu stanie boisko – w dniach, w których nie będzie transmisji mundialu, młodzi poznaniacy będą mogli spróbować swoich sił w grze w piłkę nożną. Rozegrany zostanie turniej dla szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Poznania i turniej dla drużyn open o puchar prezesa MTP.

Najbliższy strefie kibica pawilon zostanie przystosowany dla rolkarzy. Przygotowano też zajęcia dla dzieci – tak, żeby rodzice mogli obejrzeć mecz, mając pewność, że ich pociechy są pod dobrą opieką.

Źródło:poznan.pl

x

Zobasz także

Współtwórz mapę murali

Twórcy poznańskie mapy murali, graffiti, neonów i typografii zapraszają do współpracy przy tworzeniu trzeciej edycji ...

Wiosna na Ostrowie Tumskim

Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie ...

Dom Seniora przy Szkolnej

W przyszłości nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej zamienią się w największy w Polsce ...

Trzeci pas na A-2

Po ponad dwóch tygodniach robót przygotowawczych z niedzieli na poniedziałek, 17 na 18 marca, rozpoczęły ...

Budimex na pl. Kolegiackim

Poznań wyłonił wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Rewaloryzację przeprowadzi spółka Budimex Budownictwo. Niebawem ma nastąpić podpisanie ...