Szczecin także z aquaparkiem

Od kilku tygodni trwa budowa Fabryki Wody w Szczecinie. Znajdą się w nim baseny rekreacyjne i sportowe, jedno z największych w kraju saunariów, a także edukatorium. Na ostateczne efekty inwestycji za prawie 350 mln zł przyjdzie jeszcze jednak poczekać.

Inwestycja realizowana jest u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny przez konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Miasto podpisało umowę z wykonawcą w połowie października.

– Najpierw realizowano prace przygotowacze – podłączono m.in. media do zaplecza budowy, zabezpieczono drzewa przed uszkodzeniami, przeprowadzono rozpoznanie saperskie. Dzięki tym pracom można było przystąpić do robót budowlanych. Te w głównej mierze skupiły się na terenie gdzie stanie budynek z częścią basenową. Odhumusowano ten teren, zabezpieczono wykop poprzez wwbirowywanie ścianki szczelnej – wymienia magistrat.

Na dniach powinien nastąpić finisz prac m.in. przy budowie platformy, dzięki której wykonana zostanie przesłona filtracyjna dla budynku basenowego oraz przebudowie kanalizacji sanitarnej przy ul. Bożeny, a także rozpoczęcie prac ziemnych pod budynkiem edukatorium.

– Szczeciński Aquapark składać się będzie z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Przewidziane zostały też strefa sportowa i rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym – przypomina urząd miasta.

Charakterystyczną cechą szczecińskiego aquaparku będzie edukatorium z przestrzennymi ekspozycjami oraz laboratoriami, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Inwestycja pochłonie 349,7 mln zł i potrwa do 2022 roku.

W 2020 roku zakończona powinna być warta 9,4 mln zł rozbudowa aquaparku we Wrocławiu, a także budowa parku wodnego w Częstochowie, którego koszt to 51,5 mln zł. Do wybudowania swojego obiektu tego typu szykuje się m.in. Opole.

x

Zobasz także

Co się podoba w Małopolsce

Dom „Okno na Tatry” w Dursztynie na Spiszu, Dworzec PKP w Oświęcimiu oraz Park Pamięci ...

Będą drążyć pod morzem

Maszyna TBM płynie do Świnoujścia z Chin na statku Da Chang. Jednostka minęła już Japonię, ...

„Moja woda” przedłużona?

Wynoszący 100 mln zł budżet programu „Moja woda” został w ciągu dwóch miesięcy wyczerpany, tak ...

Światowe Forum Miast

Światowe Forum Miejskie odbędzie się w 2022 roku w Katowicach. – Zdaliśmy sobie sprawę, że ...

Zbudują Nikiszowiec 2.

Ruszyły prace w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc związanych z przemysłową tożsamością Bytomia – na ...