Szczecin także z aquaparkiem

Od kilku tygodni trwa budowa Fabryki Wody w Szczecinie. Znajdą się w nim baseny rekreacyjne i sportowe, jedno z największych w kraju saunariów, a także edukatorium. Na ostateczne efekty inwestycji za prawie 350 mln zł przyjdzie jeszcze jednak poczekać.

Inwestycja realizowana jest u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny przez konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Miasto podpisało umowę z wykonawcą w połowie października.

– Najpierw realizowano prace przygotowacze – podłączono m.in. media do zaplecza budowy, zabezpieczono drzewa przed uszkodzeniami, przeprowadzono rozpoznanie saperskie. Dzięki tym pracom można było przystąpić do robót budowlanych. Te w głównej mierze skupiły się na terenie gdzie stanie budynek z częścią basenową. Odhumusowano ten teren, zabezpieczono wykop poprzez wwbirowywanie ścianki szczelnej – wymienia magistrat.

Na dniach powinien nastąpić finisz prac m.in. przy budowie platformy, dzięki której wykonana zostanie przesłona filtracyjna dla budynku basenowego oraz przebudowie kanalizacji sanitarnej przy ul. Bożeny, a także rozpoczęcie prac ziemnych pod budynkiem edukatorium.

– Szczeciński Aquapark składać się będzie z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Przewidziane zostały też strefa sportowa i rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym – przypomina urząd miasta.

Charakterystyczną cechą szczecińskiego aquaparku będzie edukatorium z przestrzennymi ekspozycjami oraz laboratoriami, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Inwestycja pochłonie 349,7 mln zł i potrwa do 2022 roku.

W 2020 roku zakończona powinna być warta 9,4 mln zł rozbudowa aquaparku we Wrocławiu, a także budowa parku wodnego w Częstochowie, którego koszt to 51,5 mln zł. Do wybudowania swojego obiektu tego typu szykuje się m.in. Opole.

x

Zobasz także

Szczecin nie grabi liści

Szczecin zaprzestaje grabienia liści i odśnieżania alejek. Chodzi o ochronę przyrody.Takich tabliczek pojawi się w ...

Rozbiórka „Czarnego Kota”

Trwa rozbiórka słynnego hotelu „Czarny Kot” w Warszawie. Tymczasem właścicielka zabiera głos – „Przez niekompetencję ...

Federacja miast z „żużlem”

Część samorządów obawia się, że nierzadko wyśrubowane już budżety, trzeba będzie jeszcze bardziej dokręcić. Mowa ...

Kolejne centrum w Gorzowie

W Gorzowie Wlkp. powstanie obiekt handlowo-hurtowy. Spółka Jot-Ł przygotowała realizację obiektu handlowo-magazynowego w Gorzowie Wielkopolskim ...

Kłopot z fajerwerkami

Gminy kontra fajerwerki. Zakazać nie wolno, to może uregulować? Zdaniem wielu prawników, używanie fajerwerków powinny ...