Bolechowo 750×200 – maj 2017

Szczeciński Mariott

Prowadząca biznes w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii sieć Legend Hotels podpisała umowę na prowadzenie dwóch hoteli pod marką Marriott International w szczecińskim Posejdonie. Courtyard i Moxy przyjmą gości na przełomie 2019 i 2020 roku.

Trójstronna umowa podpisana została przez Tarmo Sumberga, prezesa Legend Hotels, Janusza Mitulskiego, dyrektora rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkową i Wschodnią oraz Annę Węgrzyniak i Marcina Woźniaka z ramienia Porto, inwestora realizującego szczeciński projekt Posejdon. Legend Hotels uzyskało franczyzę na prowadzenie obu hoteli pod markami Marriott International, a jednocześnie na wiele lat stało się najemcą liczącej ponad 11,7 tys. metrów kwadratowych części hotelowej i kongresowej Posejdona.

To pierwsze hotele należące do największej na świecie sieci, które powstaną w Szczecinie. Jednocześnie Posejdon to pierwszy przypadek, gdzie w jednym obiekcie znajdzie się Courtyard i Moxy. W czterogwiazdkowym hotelu znajdą się 134 pokoje, w trzygwiazdkowym – 121, by łącznie móc przyjąć ponad 500 gości.

– Szczecin to najważniejsze miasto północno-zachodniej Polski. Z wielkim potencjałem turystycznym i świetnymi perspektywami biznesowymi. Otwarte na Skandynawię i Niemcy. Potrzebuje właściwej infrastruktury hotelowej i konferencyjnej – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Moxy i Courtyard sprawiają, że Szczecinie powstaje obiekt realizujący światowe trendy kompleksowych i wielofunkcyjnych obiektów położonych w najlepszych lokalizacjach.

Będące częścią Courtyarda centrum kongresowe o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw., przyjmie wydarzenia dla ponad tysiąca uczestników. To znaczy, że Szczecin posiadać będzie miejsce do organizacji międzynarodowych wydarzeń kongresowych.

– Widzimy wielki potencjał na szczecińskim rynku hotelarskim, tak jak w całej Polsce. Z dużą niecierpliwością czekamy na przyszłość, traktując projekt w Szczecinie jako wyjątkową część naszego portfolio – mówi Tarmo Sumberg, prezes zarządu Legend Hotels.

– Posejdon jest jednocześnie miejscem pracy, miejscem odpoczynku, centrum kongresowym i aleją handlową – dodaje Marcin Woźniak. – Dzięki dzisiejszej umowie zyskujemy w jednym momencie bardzo doświadczonego partnera z branży hospitality i największą na świecie hotelową markę, która łącznie dysponuje ponad milionem pokojów. To bardzo duże wzmocnienie Posejdona, ale też Szczecina. Potrzebował Marriotta i od dziś go ma.

Posejdon, którego koszt szacowany jest na ponad 220 milionów złotych jest już w ponad połowie wynajęty. Na swoją siedzibę wybrał go m. in. potentat w branży embedded IT – szczeciński brightONE. Swoje sklepy prowadzić będą Lidl i Super-Pharm. Łącznie cały kompleks liczyć będzie prawie 50 tys. mkw. Ponad 70 proc. zużywanego ciepła i chłodu będzie produkował dzięki podziemnym odwiertom, a jedna szósta zużywanej wody stanowić będzie tzw. woda szara. Objęty jest certyfikacją BREEAM New Construction 2016 na spodziewanym poziomie very good. Do użytku Posejdon oddany zostanie w czwartym kwartale 2019 roku.

x

Zobasz także

Nowy magazyn opon

Firma Bridgestone Poznań – jeden z największych pracodawców w regionie – oficjalnie otworzyła nową część ...

Kameralny hotel przy Woźnej

Od kilku dni poznańscy turyści mają możliwość rezerwacji noclegu w zupełnie nowych apartamentach w samym ...

Nasz przyjaciel wiatr

Najwyższa Izba Kontroli trafnie ujmuje problemy sektora odnawialnych źródeł energii – to stanowisko Polskiego Stowarzyszenia ...

Dwa hotele w jednym

Hotel Novotel Poznań Centrum to obiekt wpisany w panoramę miasta od wielu lat. W ostatnim ...

Remont kamienicy UA

Firmy Orlikon, Dota, Infracon i Demiurg złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu, ogłoszonym ...