Ukraina

Szpital w Szamotułach rozszerza swoją działalność

Znaczące zmiany czekają pacjentów i personel medyczny SP ZOZ w Szamotułach. Prace przy rozbudowie zakładu trwają! Przy głównym obiekcie szpitala powstanie czterokondygnacyjny budynek ochrony zdrowia. Wczoraj uroczyście wmurowano kamień węgielny. Rozbudowa szpitala to jednocześnie ogromy rozwój całego powiatu szamotulskiego. Kontrakt wart niemal 3.870.000 zł netto realizuje firma Skanska.
– Budowa nowego budynku ochrony zdrowia na terenie szamotulskiego szpitala wraz z planowaną modernizacją budynku głównego to najważniejsze i największe wydarzenie w czasie ostatnich kilkudziesięciu lat działalności SP ZOZ – mówi dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, Remigiusz Pawelczak.Dzięki inwestycji znacznie polepszy się jakość świadczonych usług zdrowotnych. Powodem rozbudowy i modernizacji szpitala jest także konieczność dostosowania placówki do rozporządzenia ministra zdrowia z 2012 roku. Przede wszystkim jednak kieruje nami chęć poprawienia jakości pracy i obsługi pacjentów.
Pierwszy etap inwestycji to budowany obecnie czterokondygnacyjny obiekt wraz z łącznikiem komunikacyjnym, który scali go z gmachem szpitala. W nowym budynku ochrony zdrowia znajdą się szpitalne poradnie wraz z gabinetami zabiegowymi, szpitalna sterylizacja oraz serwerownia. Ostatnie piętro pozostanie w stanie surowym zamkniętym i będzie zagospodarowane na potrzeby rozwojowe szpitala. Zakończenie prac przewidziano w połowie przyszłego roku.
– Do tej pory wykonaliśmy roboty ziemne i rozbiórkowe – mówi Grzegorz Tyrański, kierownik budowy, Skanska. Jesteśmy w trakcie wykonywanie fundamentów pod budynek, w najbliższym czasie realizowane będą roboty murowe oraz żelbetowe. Prace wykonujemy na czynnym obiekcie, co wymaga od nas sprawnej organizacji pracy, dostaw materiałów oraz sprzętu.
– Realizowana obecnie rozbudowa szamotulskiego szpitala to największa od ponad 40 lat inwestycja w placówce
– mówi Józef Kwaśniewicz, starosta szamotulski.Dzięki niej osiągnięte zostaną wymogi rozporządzenia ministra zdrowia dotyczące warunków, jakie muszą spełnić nowoczesne ośrodki ochrony zdrowia. Zagwarantujemy tym samym mieszkańcom naszego powiatu dostęp do specjalistycznego leczenia na kolejne lata bez konieczności wyjazdów do innych ośrodków. To ważny krok w rozwoju naszego regionu – dodaje Józef Kwaśniewicz.
Skanska od lat realizuje inwestycje dla służby zdrowia. Obiekty szpitalne i przychodnie to stałe pozycje w portfolio firmy.
– Posiadamy duże doświadczenie w realizacji obiektów szpitalnych i innych placówek medycznych – mówi Andrzej Kostrzewa, menadżer projektu, Skanska.Zrealizowane przez nas obiekty dla służby zdrowia wpływają na poprawę jakości obsługi pacjentów, prowadzą do zwiększenia ilości przeprowadzanych operacji czy zabiegów, zapewniają opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Ponadto posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu – tak jak w przypadku szpitala w Szamotułach – prac na czynnych obiektach. W trosce o przebywających w nich pacjentów i komfort pracy lekarzy, dokładamy wszelkich starań, by funkcjonowanie placówki przebiegało bez zakłóceń. Wymaga to dużej elastyczności i precyzyjnego zaplanowania całej realizacji, począwszy od dostaw materiałów po wykonawstwo wszystkich zakresów robót.
W samym województwie wielkopolskim Skanska ma na swoim koncie realizację takich obiektów jak m. in.: Ośrodek Radioterapii w Kaliszu, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera UM w Poznaniu (przebudowa Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej), Klinika Weterynarii Małych i Dużych Zwierząt w Poznaniu dla Uniwersytetu Przyrodniczego. Ponadto, firma była wieloletnim partnerem przy realizacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

x

Zobasz także

Będzie obwodnica Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 4-kilometrowego odcinka drugiej ...

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Pociągi wrócą do Kępna

To będzie inwestycja za 600 mln zł. Dzięki niej po 20 latach wrócą tam pociągi ...

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...