Ukraina

Tajemnice Galerii Malta

Sklepy, punkty usługowe, wielosalowe kino, centrum rekreacji oraz liczne kawiarnie i restauracje, łącznie 153 tysiące metrów kwadratowych powierzchni ? tak będzie wyglądać Galeria Malta, która powstaje na ośmiohektarowej działce usytuowanej na skrzyżowaniu ulic Abp. Antoniego Baraniaka i Katowickiej w Poznaniu. Wielofunkcyjne centrum handlowe zostanie otwarte w czwartym kwartale przyszłego roku. Jego budowa kosztuje hiszpańskiego dewelopera ? firmę Neinver – 125 milionów euro. To największa inwestycja tej firmy w Polsce.
Pod koniec stycznia zakończyła się pierwsza faza prac budowlanych Galerii Malta. Grunt na działce został poddany pracom mikroniwelacyjnym i przygotowany do wylania fundamentów.
Dzięki swej wyjątkowej lokalizacji, kompleksowej ofercie i unikalnej architekturze, Galeria Malta stanie się ważnym punktem na handlowo-rozrywkowej mapie miasta.
Dla klientów zostanie wybudowany wielopoziomowy parking, z bezpośrednim dostępem do galerii, na 2000 samochodów. W Galerii liczącej około 200 punktów handlowo-usługowych, pracę znajdzie około 1500 osób z Poznania i okolic. Na kilkanaście miesięcy przed otwarciem Galerii ? 70 procent powierzchni handlowej wynajęły lub zarezerwowały polskie i międzynarodowe sieci handlowe. Wśród nich są między innymi delikatesy Piotr i Paweł, które zajmą 2 600 metrów kwadratowych powierzchni na parterze centrum.
Galeria Malta ma doskonałą lokalizację. Jezioro Maltańskie każdego roku odwiedza 600 tysięcy mieszkańców Poznania i turystów przybywających do stolicy Wielkopolski.
Głównym założeniem projektu Galerii Malta jest stworzenie wyjątkowego miejsca dla Poznania i jego mieszkańców. Lokalizacja w pobliżu terenu parkowego, nad pięknym Jeziorem Maltańskim – zobowiązuje. Dlatego tworząc projekt architektoniczny szczególnie dużo uwagi przykładaliśmy do tego, by nasze centrum doskonale wkomponowało się w zielone, świetnie utrzymane otoczenie poznańskiej Malty ? mówi Barbara Topolska, dyrektor generalna NEINVER Polska Sp. Z o.o.
Projekt Galerii Malta został przygotowany przez połączone siły dwóch uznanych pracowni architektonicznych, wyspecjalizowanych w tworzeniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych: Pracownię Ewy i Stanisława Sipińskich z Poznania oraz Pracownię APA Wojciechowski z Warszawy. Nowoczesna, rozłożysta architektura nawiązuje formą do otoczenia Galerii, doskonale wkomponowując się w naturalny nadmaltański krajobraz.
Galeria Malta będzie trzykondygnacyjnym obiektem wykonanym z połączenia szkła i stali. Taka kompozycja materiałów nadaje budynkowi lekkości i doskonale nawiązuje do zielonego otoczenia Galerii. Wokół Galerii powstanie teren zieleni urządzonej z miejscami do rekreacji i rozrywki.
Projekt wystroju Galerii Malta powstaje w portugalskim studiu uznanego dekoratora i architekta – Paolo Lobo, który jest twórcą nowoczesnych wnętrz centrów outlet FACTORY w Polsce, Hiszpanii i Portugalii.
W ramach projektu NEINVER zainwestuje również w przebudowę sieci komunikacji w okolicy Galerii. Wybuduje most pieszy nad ul. Baraniaka, łączący Galerię z Bulwarem Nadmaltańskim oraz wyremontuje i unowocześni długi odcinek jezdni ciągnącej się wzdłuż Bulwaru Maltańskiego.

x

Zobasz także

Miliard z KPO dla gmin

Blisko 870 mln zł z KPO na sporządzenie planów ogólnych w gminach. Wkrótce nabór wniosków ...

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...