Sejm przyjął „Tarczę”

Sejm przyjął w nocy z 27 na 28 marca, tzw. tarczę antykryzysową, czyli pakiet ustaw, który ma ograniczyć skutki epidemii koronawirusa w Polsce. Wcześniej odbyła się gorąca dyskusja nad rozwiązaniami w niej zawartymi. Do tarczy antykryzysowej zgłoszono prawie 260 poprawek i zrobiła to zarówno opozycja, jak i PiS. W nocy PiS zgłosił jeszcze dodatkową poprawkę – zmieniającą Kodeks wyborczy.

***

Według BBC rozwiązania rządowe są niewystarczające. Z kolei ekonomiści wskazują, że brakuje rozwiązań dla dużych firm, które mogą "wygenerować" najwięcej bezrobotnych
Choć należy docenić rząd za wiele rozwiązań mających na celu uchronienie miejsc pracy, szczególnie w małych i średnich firmach, to w ostatecznym rozrachunku mogą one być niewystarczające – uważają przedsiębiorcy. Co więcej, rząd zdaje się zapominać o największych firmach, które również już teraz mają bardzo poważne kłopoty.

Rząd przyjął projekt ustawy tarczy antykryzysowej – poinformowała w czwartek rano minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że został on przesłany do Sejmu. Co o nim sądzą najbardziej zainteresowani?

– Zapisy Tarczy Antykryzysowej wydają się być wyrazem kompilacji optymizmu rządu i troski o zachowanie jak największej ilości pieniędzy w skarbcu państwa. Czytając projekt trudno nie odnieść wrażenia, iż rząd zakłada, że kryzys gospodarczy skończy się po wakacjach. A pieniądze budżetowe będzie można skierować na np. 13 emeryturę. Oby tak się stało! – uważa Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.
Źródło:portal wp.pl

x

Zobasz także

Listy wyborcze on line

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Osoby, które nie będą tego dnia przebywać w swoim ...

30. lat Samorządu

W środę, 27 maja przypada 30. rocznica pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych ...

M.Woźniak dziękuje UE

Marek Woźniak: marszałek województwa wielkopolskiego: UE wyjdzie z kryzysu poobijana Bez instytucji unijnych nie poradzilibyśmy ...

Nie będę kandydować

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (PO) zadeklarował, że nie zamierza startować w wyborach na prezydenta RP. ...

Zjawisko virga w Kiekrzu

Przesyłam zaobserwowane przeze mnie i sfotografowane zjawisko nad Jeziorem Kierskim – napisał do portalu epoznan.pl ...