Ukraina

Targi Budma 2018

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

Targom, które potrwają do piątku, 2 lutego, będą towarzyszyć liczne wydarzenia branżowe. To największa Budma od dziesięciu lat.

Jak co roku targi Budma są okazją do wymiany doświadczeń oraz pokazania obecnego stanu branży budowalnej. Poznań może się pochwalić sporymi sukcesami.

– Rozpoczęto budowę rekordowej liczby, ponad 6600, mieszkań w budynkach wielorodzinnych. To około 100 % wzrostu w stosunku do inwestycji rozpoczętych w tej kategorii obiektów w 2016 roku. Dla budynków jednorodzinnych nastąpił natomiast wzrost realizacji o prawie 30 % – mówił Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta. – W ostatnim rankingu Polskiego Związku Firm Deweloperskich Poznań zajął pierwsze miejsce w kategorii terminowości wydanych pozwoleń na budowę wśród stolic województw.

Targi Budma uznawane są za jedne z najważniejszych imprez targowych branży budowlanej, a także tych organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Można na nich znaleźć wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozyskać specjalistyczną wiedzę, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim odbyć spotkania biznesowe. Jest tu szeroka oferta produktowa producentów i dystrybutorów sprzętu i materiałów budowlanych z zakresu budownictwa mieszkaniowego, niemieszkaniowego i infrastrukturalnego. Wydarzenie dedykowane jest czterem głównym grupom zwiedzających: przedstawicielom handlu, architektom, wykonawcom oraz inwestorom.
Program targów zawiera szereg dodatkowych wydarzeń specjalnych, kierowanych do poszczególnych grup, odbywać się będą konferencje, debaty i seminaria z udziałem autorytetów z branży.

Wśród firm, które zaplanowały udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma, znajdują się zarówno te najbardziej rozpoznawalne marki na rynku budowlanym, jak również nowi reprezentanci branży. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów, w Poznaniu możemy spodziewać się ekspozycji najnowszej oferty produktowej i technologicznej ponad 1000 wystawców z 57 krajów. Będą m.in. misje gospodarcze z Tajwanu, Chin i Kanady.

W ramach Budmy 2018 będzie można zobaczyć największy Salon Dachów oraz Salon Stolarki w Polsce. Najnowsze trendy i designerskie rozwiązania będzie można obejrzeć na Salonie Podłóg i Parkietów, a systemy montażu rusztowań i nowe rozwiązania technologiczne przy okazji Salonu Rusztowań i Szalunków.

Ciekawie zapowiada się także strefa Design4Senses, której założeniem jest nietypowa prezentacja oferty wystawców. Strefa ma przenieść klientów w niecodzienny świat, pełen zmysłowych doznań. Mają za to odpowiadać aż cztery dedykowane przestrzenie: VisualStudio, TouchPoint, AudioZone oraz AromaSpot.

Budmie towarzyszyć będą tym razem targi Kominki oraz targi Intermasz i Infratec prezentujące najnowsze propozycje z zakresu maszyn i sprzętu budowlanego, a także technologii dla budownictwa infrastrukturalnego.

Ciekawym wydarzeniem jest trzecia już odsłona Monteriady promującej prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. Uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć realizowane „na żywo” pokazy montażu produktów wiodących firm z branży stolarki budowlanej. W pokazach zostaną wykorzystane najnowocześniejsze narzędzia, akcesoria i systemy montażowe. Wydarzenie jest dedykowane inwestorom, monterom, sprzedawcom i dystrybutorom stolarki budowlanej, a także uczniom szkół branżowych.

1 lutego odbędzie się z kolei Konferencja XI Dzień Urbanisty „W stronę miasta pięknego”, podczas której ogłoszone zostaną wyniki XXVII edycji konkursu „Moja Wielkopolska” oraz VII edycji konkursu „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce”.
Pierwsza edycja targów Budma odbyła się w 1992 roku, ale jej początki sięgają jeszcze lat 70-tych, kiedy to tematyka budowlana prezentowana była w ramach ówczesnych targów wielobranżowych. Zanim zapadła decyzja o organizacji samodzielnych targów dla branży budowlanej pod egidą Międzynarodowych Targów Poznańskich, w latach 1988-91 na terenie MTP kilkakrotnie odbyły się Targi Budownictwa INBUD. Brały w nich udział głównie firmy z Poznania i Wielkopolski. Targi INBUD odbyły się po raz ostatni w lutym 1991 roku gromadząc 80 krajowych wystawców. W tym samym roku MTP całkowicie przejęły organizację następnych targów budowlanych, nadały im nową nazwę i tak rozpoczęła się historia Budmy. W pierwszej Budmie w 1992 roku udział wzięło 283 wystawców z 10 krajów.

Szczegółowe informacje na temat targów Budma można znaleść na stronie www.budma.pl

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe UMP

x

Zobasz także

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...

Woodrow i Foch uhonorowani

Uroczystość poświęcona pamięci 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrowa Wilsona – odbyła się 2 ...

Budujemy Nasze Muzeum

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Powstania Wielkopolskiego Na placu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się ...

Rozbiórka Galerii Malta

Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku W czwartek rozpoczęła się ...

Wiadukt na Lutyckiej.Start

Rozpoczyna się realizacja ważnej inwestycji w północno-zachodniej części Poznania. Powstaną wiadukty, dzięki którym znikną uciążliwe ...