Fotografia wnętrz

Targi Gardenia

Zima w tym roku przebiega wyjątkowo łagodnie, dlatego nic dziwnego, że wielu zaczyna myśleć już o wiośnie, a jak wiosna to… zieleń i ogrody. W czwartek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się kolejna edycja targów Gardenia. To okazja, by zdobyć inspiracje ogrodnicze nie tylko na ogród, ale także balkon czy parapet.

Targi Gardenia są jednymi z najpopularniejszych wśród poznaniaków niezwiązanych z branżą zawodowo. To okazja do znalezienia inspiracji, roślin, ozdób, nawozów, odżywek czy porad z zakresu upiększania balkonu, ogrodu czy parapetów. W tym roku, z uwagi na fakt, że przypadają na okres Walentynkowy, czyli w dniach 13-15 lutego, organizatorzy chcą, by każdy zwiedzający na nowo zakochał się w ogrodach.

Tegoroczna edycja będzie odbywać się pod hasłem „Innowacje w ogrodzie”, jednak jak zapewniają organizatorzy, nie będzie odnosić się ona jedynie do nowości, jakie zaprezentują wystawcy. Ma również przypomnieć, że ogród jest przestrzenią, w której można spędzać czas z bliskimi – wystarczy odpowiednio ją zaaranżować.

Na terenie MTP powstanie kilka przestrzeni inspiracyjnych, w tym np. „strefa family”, gdzie zaprezentowany zostanie pomysł na zagospodarowanie ogrodu jako placu zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również inspiracji dla tworzenia zielonej przestrzeni publicznej, w tym m.in. pokazowego ogrodu „Miasto jako przestrzeń do życia roślin i zwierząt”.

W programie wydarzenia tradycyjnie już znalazło się wiele pokazów i warsztatów, które poruszą nie tylko temat pielęgnacji roślin, ale także diet owocowo-warzywnych. Przez trzy dni targów będzie można skorzystać z takich atrakcji jak m.in.:

– pokazy cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych
– wykład na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczeniu dla zdrowia człowieka, który poprowadzi dr Ewa Dąbrowska
– warsztaty „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego
– warsztaty z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztaty dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla
– warsztaty florystyczne z tworzenia biżuterii kwiatowej
– wykłady i warsztaty prowadzone przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
– prelekcje prowadzone przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY)
– spotkania z „gwiazdami ogrodnictwa” m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem, którzy poprowadzą inspirujące prelekcje i warsztaty

Targi rozpoczną się w czwartek, 13 lutego i potrwają do soboty 15 lutego, w godzinach 9:00-17:00 w czwartek i piątek oraz od 9:00 do 16:00 w sobotę.

Bilety dostępne są online oraz w kasach MTP w dniach trwania imprezy.

x

Zobasz także

Wodór zamiast węgla

„Chcemy być w awangardzie zielonego ładu” – mówił Marszałek Marek Woźniak podczas otwarcia inauguracyjnego posiedzenia ...

Ozłocony NBP

– Powrót złota do Polski to zabieg głównie PR-owy. Narodowy Bank Polski stał się jeszcze ...

Halka na Święto Niepodległości

Jak co roku, od wielu lat, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Koncertu Marszałkowskiego ...

Dłuższa Wartostrada

Wartostrada będzie jeszcze dłuższa. Trwają prace na odcinku pomiędzy ulicą Czartoria i mostem Chrobrego. Nowy ...

Nowy Dworzec Główny

W połowie przyszłego roku powinien powstać projekt nowego dworca Poznań Główny, a prace budowlane mają ...