Targi Gardenia

Zima w tym roku przebiega wyjątkowo łagodnie, dlatego nic dziwnego, że wielu zaczyna myśleć już o wiośnie, a jak wiosna to… zieleń i ogrody. W czwartek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się kolejna edycja targów Gardenia. To okazja, by zdobyć inspiracje ogrodnicze nie tylko na ogród, ale także balkon czy parapet.

Targi Gardenia są jednymi z najpopularniejszych wśród poznaniaków niezwiązanych z branżą zawodowo. To okazja do znalezienia inspiracji, roślin, ozdób, nawozów, odżywek czy porad z zakresu upiększania balkonu, ogrodu czy parapetów. W tym roku, z uwagi na fakt, że przypadają na okres Walentynkowy, czyli w dniach 13-15 lutego, organizatorzy chcą, by każdy zwiedzający na nowo zakochał się w ogrodach.

Tegoroczna edycja będzie odbywać się pod hasłem „Innowacje w ogrodzie”, jednak jak zapewniają organizatorzy, nie będzie odnosić się ona jedynie do nowości, jakie zaprezentują wystawcy. Ma również przypomnieć, że ogród jest przestrzenią, w której można spędzać czas z bliskimi – wystarczy odpowiednio ją zaaranżować.

Na terenie MTP powstanie kilka przestrzeni inspiracyjnych, w tym np. „strefa family”, gdzie zaprezentowany zostanie pomysł na zagospodarowanie ogrodu jako placu zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również inspiracji dla tworzenia zielonej przestrzeni publicznej, w tym m.in. pokazowego ogrodu „Miasto jako przestrzeń do życia roślin i zwierząt”.

W programie wydarzenia tradycyjnie już znalazło się wiele pokazów i warsztatów, które poruszą nie tylko temat pielęgnacji roślin, ale także diet owocowo-warzywnych. Przez trzy dni targów będzie można skorzystać z takich atrakcji jak m.in.:

– pokazy cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych
– wykład na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczeniu dla zdrowia człowieka, który poprowadzi dr Ewa Dąbrowska
– warsztaty „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego
– warsztaty z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztaty dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla
– warsztaty florystyczne z tworzenia biżuterii kwiatowej
– wykłady i warsztaty prowadzone przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
– prelekcje prowadzone przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY)
– spotkania z „gwiazdami ogrodnictwa” m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem, którzy poprowadzą inspirujące prelekcje i warsztaty

Targi rozpoczną się w czwartek, 13 lutego i potrwają do soboty 15 lutego, w godzinach 9:00-17:00 w czwartek i piątek oraz od 9:00 do 16:00 w sobotę.

Bilety dostępne są online oraz w kasach MTP w dniach trwania imprezy.

x

Zobasz także

Startuje Rower Miejski

1 marca rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku po raz kolejny ...

Nagły powrót zimy

Jeszcze na początku roku samorządowcy liczyli, że uda się zaoszczędzić chociaż część pieniędzy zarezerwowanych na ...

29. Finał WOŚP

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. Finał z głową – takie jest ...

Powodzenia prezydencie Biden

Przez miesiąc na urzędzie marszałkowskim w Poznaniu mają wisieć amerykańskie flagi i portrety Joe Bidena ...

30 lat ZMP

W dniach 18-20 stycznia 1991 roku odbywał się w Poznaniu z udziałem 60 delegatów Kongres ...