Targi Gardenia

Zima w tym roku przebiega wyjątkowo łagodnie, dlatego nic dziwnego, że wielu zaczyna myśleć już o wiośnie, a jak wiosna to… zieleń i ogrody. W czwartek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się kolejna edycja targów Gardenia. To okazja, by zdobyć inspiracje ogrodnicze nie tylko na ogród, ale także balkon czy parapet.

Targi Gardenia są jednymi z najpopularniejszych wśród poznaniaków niezwiązanych z branżą zawodowo. To okazja do znalezienia inspiracji, roślin, ozdób, nawozów, odżywek czy porad z zakresu upiększania balkonu, ogrodu czy parapetów. W tym roku, z uwagi na fakt, że przypadają na okres Walentynkowy, czyli w dniach 13-15 lutego, organizatorzy chcą, by każdy zwiedzający na nowo zakochał się w ogrodach.

Tegoroczna edycja będzie odbywać się pod hasłem „Innowacje w ogrodzie”, jednak jak zapewniają organizatorzy, nie będzie odnosić się ona jedynie do nowości, jakie zaprezentują wystawcy. Ma również przypomnieć, że ogród jest przestrzenią, w której można spędzać czas z bliskimi – wystarczy odpowiednio ją zaaranżować.

Na terenie MTP powstanie kilka przestrzeni inspiracyjnych, w tym np. „strefa family”, gdzie zaprezentowany zostanie pomysł na zagospodarowanie ogrodu jako placu zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również inspiracji dla tworzenia zielonej przestrzeni publicznej, w tym m.in. pokazowego ogrodu „Miasto jako przestrzeń do życia roślin i zwierząt”.

W programie wydarzenia tradycyjnie już znalazło się wiele pokazów i warsztatów, które poruszą nie tylko temat pielęgnacji roślin, ale także diet owocowo-warzywnych. Przez trzy dni targów będzie można skorzystać z takich atrakcji jak m.in.:

– pokazy cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych
– wykład na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczeniu dla zdrowia człowieka, który poprowadzi dr Ewa Dąbrowska
– warsztaty „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego
– warsztaty z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztaty dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla
– warsztaty florystyczne z tworzenia biżuterii kwiatowej
– wykłady i warsztaty prowadzone przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
– prelekcje prowadzone przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY)
– spotkania z „gwiazdami ogrodnictwa” m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem, którzy poprowadzą inspirujące prelekcje i warsztaty

Targi rozpoczną się w czwartek, 13 lutego i potrwają do soboty 15 lutego, w godzinach 9:00-17:00 w czwartek i piątek oraz od 9:00 do 16:00 w sobotę.

Bilety dostępne są online oraz w kasach MTP w dniach trwania imprezy.

x

Zobasz także

Listy wyborcze on line

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Osoby, które nie będą tego dnia przebywać w swoim ...

30. lat Samorządu

W środę, 27 maja przypada 30. rocznica pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych ...

M.Woźniak dziękuje UE

Marek Woźniak: marszałek województwa wielkopolskiego: UE wyjdzie z kryzysu poobijana Bez instytucji unijnych nie poradzilibyśmy ...

Nie będę kandydować

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (PO) zadeklarował, że nie zamierza startować w wyborach na prezydenta RP. ...

Zjawisko virga w Kiekrzu

Przesyłam zaobserwowane przeze mnie i sfotografowane zjawisko nad Jeziorem Kierskim – napisał do portalu epoznan.pl ...