Ukraina

„Tesco” pożegnało klientów

Tesco zakończyło działalność w Polsce. Żegna się z klientami. Sieć Tesco oficjalnie zakończyła w niedzielę swoją działalność w Polsce. „Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto” – poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Na początku października przedstawiciele Tesco Polska informowali, że sklepy Tesco pozostaną otwarte najpóźniej do 31 października, a większość z nich następnie zmieni swój szyld na Netto. W najnowszym komunikacie zamieszczonym na stronie sieci poinformowano, że „sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce”.

„Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto. Doceniamy wszystkich naszych Kolegów oraz Klientów i chcielibyśmy podziękować im za zaufanie, lojalność i wsparcie okazywane nam przez wszystkie lata” – czytamy.

Netto przejęło sklepy Tesco

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca br. wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto. Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji, w ramach którego modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 przejętych sklepów. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do około 650 sklepów.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że nowym dyrektorem generalnym Netto Polska od początku 2022 roku zostanie Hugo Mesquita, dotychczasowy dyrektor operacyjny w Biedronce.

Netto jest częścią grupy Salling. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

Tesco weszło do Polski w roku 1995, kiedy Brytyjczycy kupili trzy lokalne sieci supermarketów: Minor, Madex i Savia. Pierwszy hipermarket Tesco w naszym kraju został otwarty 18 listopada 1998 roku we Wrocławiu.

x

Zobasz także

Modernizacja energetyki

Enea Operator realizuje kolejną inwestycję w ramach programu modernizacji sieci energetycznej #Poznań2030. Inwestycja zakłada budowę ...

Plany węzła w Kozichgłowach

O planach poinformował wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak za pośrednictwem portalu społecznościowego. „Będzie to projekt ...

Przywróć blask historii

Do końca stycznia gminy, powiaty i województwa z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie ...

Plan Rezydencji Emerytalnej

Rezydencja Emerytalna na sprzedaż. Rezerwat Odpoczynku. 3R best Rest Reserve Residence. Jak poinformował Główny Urząd ...

Stagnacja nie grozi

Wysoka wartość inwestycji świadczy o nadal dużym zainteresowaniu inwestorów polskimi produktami inwestycyjnymi we wszystkich głównych ...