Tesla z ASO w Polsce

Z tweetów Elona Muska można często dowiedzieć się zaskakujących, nieoczekiwanych rzeczy. Tym razem amerykański biznesmen-celebryta „wyćwierkał” informację ważną dla Polski. Do końca roku w naszym kraju mają powstać autoryzowane stacje obsługi (ASO) Tesli oraz „całe mnóstwo” ładowarek typu Supercharger.

Ładowarka Supercharger (fot. Newspress)

Tesla przyzwyczaiła nas już do faktu, że swoją komunikację prowadzi nie poprzez nudne komunikaty prasowe działu PR, a szczerze i bezpośrednie wiadomości na Twitterze wysyłane przez swojego szefa Elona Muska. Jego spontaniczne i czasem zbyt dosadne posty doprowadziły już nie raz do wielkiego zamieszania, przez co 48-letni miliarder posiada teraz zbiór zasad i obostrzeń dotyczących swojej aktywności na kanałach społecznościowych.

Nie przeszkadza mu to jednak we wrzuceniu od czasu do czasu prawdziwej „bomby”. Taką jest dla nas niewątpliwie informacja podana przez Elona Muska w nocy 28 lipca czasu polskiego. W odpowiedzi na publikację serwisu CleanTechnica dotyczącej stanu elektromobilności we Wrocławiu, Elon Musk nagle zapowiedział, że jeszcze w tym roku w Polsce pojawi się „całe mnóstwo” kolejnych stacji szybkiego ładowania typu Supercharger oraz, co szczególnie ważne, autoryzowane stacje obsługi Tesla Service Centers.
Źródło:wp.pl

x

Zobasz także

Kolej na e-rower?

Ostanie lata to prawdziwy boom na rowery miejskie, czego efektem są kolejne systemy pojawiające się ...

Elektromobilność do 2035r.

Do Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju elektromobilności dla Miasta Poznania ...

E-Crafter z Wrześni

Fabryka Volkswagena we Wrześni rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznego Craftera. Po blisko dwóch latach współpracy z ...

Ładowarki dla e-autobusów

W Poznaniu zainstalowane będą kolejne ładowarki dla autobusów elektrycznych – poinformowała spółka MPK Poznań. Blisko ...

210 stacji dokujących

Do końca marca 2021 roku w Poznaniu ma być 210 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Tak ...