Finansowanie pomostowe

Tłocznia gazu w Odolanowie

Wielkopolska jest jednym z województw, na terenie którego będzie przebiegał nowy korytarz dostaw gazu na rynku europejskim. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie rozbudowy tłoczni gazu w Odolanowie. To inwestycja towarzysząca pracom związanym z budową terminala regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

– Inwestycja to część projektu Baltic Pipe, którego celem jest utworzenie nowej drogi dla dostaw gazu ziemnego z Norwegii na polski i duński rynek, a także do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Projekt ten ma zwiększyć niezależność energetyczną Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki takim przedsięwzięciom realizujemy jedno z podstawowych zadań rządu premiera Mateusza Morawieckiego, czyli dbałość o bezpieczeństwo Polaków rozumiane jako niezależność energetyczna naszego kraju – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Decyzja została wydana 25 lipca br. na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i podlega natychmiastowemu wykonaniu. Oznacza to, że inwestor jest uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

x

Zobasz także

Likwidacja barier

Prawie 4 mln zł z PFRON trafi do 19 wielkopolskich powiatów. Dzięki tej kwocie samorządy ...

Jedno dziecko – jedno drzewo

Kalisz włącza się w akcję upamiętniającą narodziny nowych mieszkańców. 28 września 2019 roku rodzice dzieci, ...

Piła pozwała Skarb Państwa

Samorząd Piły złożył do Sądu Okręgowego pozew przeciwko Skarbowi Państwa, domagając się zapłaty zaległych środków ...

Calisia One znowu gra!

ANTCZAK Investments oficjalnie otworzył w Kaliszu wielofunkcyjny kompleks biznesowy Calisia One. Na terenie zrewitalizowanej fabryki ...

Na powiatowym szlaku

W niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „NA POWIATOWYM SZLAKU”  W niedzielę, 30 ...