Ładowarki emu.energy

Tłocznia gazu w Odolanowie

Wielkopolska jest jednym z województw, na terenie którego będzie przebiegał nowy korytarz dostaw gazu na rynku europejskim. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie rozbudowy tłoczni gazu w Odolanowie. To inwestycja towarzysząca pracom związanym z budową terminala regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

– Inwestycja to część projektu Baltic Pipe, którego celem jest utworzenie nowej drogi dla dostaw gazu ziemnego z Norwegii na polski i duński rynek, a także do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Projekt ten ma zwiększyć niezależność energetyczną Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki takim przedsięwzięciom realizujemy jedno z podstawowych zadań rządu premiera Mateusza Morawieckiego, czyli dbałość o bezpieczeństwo Polaków rozumiane jako niezależność energetyczna naszego kraju – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Decyzja została wydana 25 lipca br. na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i podlega natychmiastowemu wykonaniu. Oznacza to, że inwestor jest uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

x

Zobasz także

Nowa komenda w Kaliszu

W Kaliszu otwarto nową siedzibę komendy Miejskiej Policji. Koszt to 57 mln zł. Nowa siedziba ...

E-solarisy dla Konina

Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała o podpisaniu umowy na sześć autobusów elektrycznych z Miejskim ...

Zbyszko Company buduje w Pile

Firma Zbyszko Company poinformowała PAP dziś o rozpoczęciu budowy zakładu produkcyjnego w Pile na terenie ...

Przebudowa centrum Szamotuł

Blisko 14,6 mln zł pochłoną prace rewitalizacyjne w centrum Szamotuł. Przedsięwzięcie, obejmujące m.in. przebudowę płyty ...

Zastrzyk na komunikację Gniezna

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO ...