Tramwajem przez Ratajczaka

Ponad sto osób przyszło na spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy tramwaju wzdłuż ul. Ratajczaka. Przedstawiono wstępne plany na przebudowę tej ulicy w centrum miasta. Mieszkańcy mieli możliwość przedstawienia uwag do projektu. Konsultacje potrwają do 28 lutego.
– To jest jeden z ważniejszych projektów transportowych dla naszego miasta jeśli chodzi o komunikację publiczną, a szczególnie tramwajową. Jest to inwestycja strategiczna. W przypadku remontów będziemy mieć alternatywną drogę poruszania się mieszkańców. Nie jest to jednak projekt tylko transportowy. Zwracamy też uwagę na kwestię publiczną, na zieleń i szereg innych elementów, które także mają sprzyjać ożywieniu tych ulic – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Celem konsultacji jest zapoznanie i uzyskanie opinii mieszkańców Poznania na temat przygotowanej koncepcji budowy trasy tramwajowej. Teren nimi objęty to obszar ul. Ratajczaka od skrzyżowania z ul. Matyi do ul. 27 Grudnia.
Ci, którzy nie mogli pojawić się osobiście na spotkaniu konsultacyjnym mają jeszcze czas do 28 lutego na zgłoszenie swoich uwag. Można to zrobić drogą mailową na adres: projektcentrum@um.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania – Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu. Uwagi można także składać w biurze budowy, które znajduje się przy ul. Św. Marcin 57 – w poniedziałki w godz. 16-18 lub czwartki w godz. 14-16.

Podsumowanie konsultacji i publikacja raportu z niego nastąpi 28 marca.

Więcej informacji o budowie tramwaju w ul. Ratajczaka, a także o przebudowie centrum Poznania można przeczytać na stronie Projektu Centrum.

Źródło: biuletyn.poznan.pl

 

x

Zobasz także

Rygor sanitarny na MTP

6 czerwca nastąpiła kolejny etap odmrażania gospodarki. Do gry wracają m.in. targi i kongresy. Organizatorzy ...

Zaraza „zjadła” 111 mln zł

Przez epidemię koronawirusa budżet Poznania stracił jak dotąd 111 mln zł, a według prognoz do ...

Kosić trawy, czy nie kosić

Radny Bartłomiej Ignaszewski złożył w trybie interpelacji pytanie o zasady koszenia traw w mieście. Przypomniał ...

Będą dotacje na zabytki

Kilkanaście obiektów zabytkowych otrzyma dofinansowanie na prace konserwatorskie i roboty budowlane. Komisja Kultury i Nauki ...

Poznań utonie w kwiatach

Już niedługo stolicę Wielkopolski pokryją wielokolorowe kobierce różnych odmian begonii, aksamitek czy pelargonii. W ciągu ...