Tramwajem przez Ratajczaka

Ponad sto osób przyszło na spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy tramwaju wzdłuż ul. Ratajczaka. Przedstawiono wstępne plany na przebudowę tej ulicy w centrum miasta. Mieszkańcy mieli możliwość przedstawienia uwag do projektu. Konsultacje potrwają do 28 lutego.
– To jest jeden z ważniejszych projektów transportowych dla naszego miasta jeśli chodzi o komunikację publiczną, a szczególnie tramwajową. Jest to inwestycja strategiczna. W przypadku remontów będziemy mieć alternatywną drogę poruszania się mieszkańców. Nie jest to jednak projekt tylko transportowy. Zwracamy też uwagę na kwestię publiczną, na zieleń i szereg innych elementów, które także mają sprzyjać ożywieniu tych ulic – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Celem konsultacji jest zapoznanie i uzyskanie opinii mieszkańców Poznania na temat przygotowanej koncepcji budowy trasy tramwajowej. Teren nimi objęty to obszar ul. Ratajczaka od skrzyżowania z ul. Matyi do ul. 27 Grudnia.
Ci, którzy nie mogli pojawić się osobiście na spotkaniu konsultacyjnym mają jeszcze czas do 28 lutego na zgłoszenie swoich uwag. Można to zrobić drogą mailową na adres: projektcentrum@um.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania – Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu. Uwagi można także składać w biurze budowy, które znajduje się przy ul. Św. Marcin 57 – w poniedziałki w godz. 16-18 lub czwartki w godz. 14-16.

Podsumowanie konsultacji i publikacja raportu z niego nastąpi 28 marca.

Więcej informacji o budowie tramwaju w ul. Ratajczaka, a także o przebudowie centrum Poznania można przeczytać na stronie Projektu Centrum.

Źródło: biuletyn.poznan.pl

 

x

Zobasz także

Dworzec Główny z intencjami

Współpraca z Miastem Poznań przy planowanej modernizacji dworca Poznań Główny, a także stworzenie przy dworcu ...

Centrum Warte Poznania

Do 2 marca 2020 r. miasto czeka na projekty w konkursie Centrum Warte Poznania! W ...

BUDMA 2020 – cała gama budownictwa

Targi BUDMA to wydarzenie skupiające całą branżę budowlaną. To czas premier rynkowych, nowości technologicznych, zdobywania ...

Nowa strategia rozwoju

Strategię rozwoju województwa do 2030 roku przyjął 27 stycznia Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Według władz samorządu ...

Turyści polubili Polskę

W pierwszych trzech kw. 2019 r. Polskę odwiedziło o 8,2 proc. więcej zagranicznych turystów niż ...