Upadek RUCHU na 100-lecie

Brak właściciela, spadające przychody, nieopłacane kredyty – tak w skrócie wygląda Ruch po stu latach od założenia. Sieć kiosków radzi sobie tak jak sprzedaż prasy w naszym kraju.

Czyli sprawdza, gdzie jest dno. Z firmą nigdy nie było tak źle.W 2017 roku Ruch miał 30-milionową stratę – tak wynika z wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. W poprzednich latach nie było lepiej. Wielomilionowe straty kultowa polska spółka notuje od kilku lat. Ostatni zysk? W 2011 roku. Wówczas firma zarobiła nieco ponad 200 tys. zł.

Pogłębiająca się strata nie powinna nikogo dziwić. Ruch co roku sprzedaje coraz mniej. Choć firmy handlowe notują coraz większy obrót, to w kioskach handel się kurczy. Dekadę temu Ruch sprzedawał towary za 4 mld złotych rocznie. W ostatnim roku był to już tylko 1 mld zł.

Problemy Ruchu można zrozumieć – w końcu sprzedaż gazet maleje od lat. Na dodatek marże za sprzedaż prasy czy biletów są bardzo niskie. Ruch próbował więc innych biznesów. Ich los bywał jednak różny.

W 2018 roku Ruch świętuje swoje okrągłe, setne urodziny. A branża zastanawia się, czy to nie będzie ostatnia impreza w tej firmie.

Jak pisał portal money.pl, sieć ma problemy z kioskarzami. Ci twierdzą, że firma spóźnia się z płatnościami. Na dodatek od części franczyzobiorców ma też żądać pieniędzy za rzekome faktury. W tej sprawie napisało już kilku kioskarzy. Po publikacjach portalu Ruch w swojej sieci wewnętrznej intranet zaczął grozić ajentom.

Firma nie chciała rozmawiać

Spadające przychody i lata bez zysku to nie jedyne problemy. Większym może być to, do kogo Ruch de facto należy.

Źródło money.pl.

x

Zobasz także

MTP sprzedaje działkę

Jak informuje portal  epoznan.pl na terenie należącym do Międzynarodowych Targów Poznańskich położonym pomiędzy ulicami Grunwaldzką, ...

Pakiet dla mobilności

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 na długo, a być może już zawsze zmieni życie miejskie. Rząd ograniczył ...

Jaki ład przestrzenny

We wtorek, 5 kwietnia miejscy radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia Studium ...

UMP nie wyda danych

Treść maila można uznać za próbę wyłudzenia danych osobowych zamieszczonych w spisie wyborców – mieszkańców ...

Na działkę lepiej nie jechać

Na gruncie obowiązującego prawa brak podstaw dla wniosku, aby obowiązywał zakaz przebywania w rodzinnych ogrodach ...