Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, by pasażerom podróżowało się przyjemniej i bezpieczniej? Na te pytania odpowiadali organizatorzy happeningu pt. „Uratuj Poznań Główny!”
Kiedy w 2012 r. uroczyście otwierano nowy dworzec w Poznaniu, mało osób widziało jakieś niedociągnięcia. Po siedmiu latach trochę się w tej kwestii zmieniło i nie brakuje osób oczekujących zmian. Wśród nich są przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, którzy podczas wczorajszego happeningu przedstawili swoje pomysły dotyczące poprawy stanu dworca.

Przede wszystkim apelują o remont starego Dworca, który przy nowej inwestycji wręcz straszy przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski. Innymi postulatami są: dodatkowe tory szlakowe, wygodne przejścia dla pasażerów i remont peronów 1-3.

W czasie happeningu każdy pomysł symbolizowała noga od stołu, które tylko w połączeniu z blatem (którym był Poznań Główny) mogą stworzyć stabilny i bezpieczny stół. Członkowie Stowarzyszenia zaprosili przedstawicieli wszystkich partii do wspólnej debaty na temat przyszłości obiektu. Przygotowali dla każdego z komitetów wyborczych specjalnie przygotowane broszury.

Zapowiedzieli również datę kolejnej konferencji. Już teraz można przypuszczać, że 3 października mieszkańcy Poznania dowiedzą się więcej o realizacji planów „uratowania Poznania Głównego”.

x

Zobasz także

Budowa Centrum Senioralnego

W Poznaniu ruszyła budowa największego w Polsce kompleksowego centrum senioralnego – w środę uroczyście wmurowano ...

Nowe nazwy ulic i placów

Rada Miasta zadecydowała o nowych nazwach dla ulic, skwerów, parku i jednej szkoły. Zlikwidowano też ...

Koordynacja miejskich budów

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zrobiła kolejny krok w kierunku skoordynowania jak największej liczby działań inwestycyjnych ...

Poznań odzyskuje dawny blask

Zabytkowe kamienice w Poznaniu, a także inne historyczne obiekty, jak Pałac Mielżyńskich i Pawilon Krzyżanowskiego, ...

„KonsTYtucJA” muralem w centrum

Obywatele RP proponują, by napis pojawił się na budynku przy ul. Ratajczaka.- Baner KONSTYTUCJA, który ...