„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, by pasażerom podróżowało się przyjemniej i bezpieczniej? Na te pytania odpowiadali organizatorzy happeningu pt. „Uratuj Poznań Główny!”
Kiedy w 2012 r. uroczyście otwierano nowy dworzec w Poznaniu, mało osób widziało jakieś niedociągnięcia. Po siedmiu latach trochę się w tej kwestii zmieniło i nie brakuje osób oczekujących zmian. Wśród nich są przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, którzy podczas wczorajszego happeningu przedstawili swoje pomysły dotyczące poprawy stanu dworca.

Przede wszystkim apelują o remont starego Dworca, który przy nowej inwestycji wręcz straszy przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski. Innymi postulatami są: dodatkowe tory szlakowe, wygodne przejścia dla pasażerów i remont peronów 1-3.

W czasie happeningu każdy pomysł symbolizowała noga od stołu, które tylko w połączeniu z blatem (którym był Poznań Główny) mogą stworzyć stabilny i bezpieczny stół. Członkowie Stowarzyszenia zaprosili przedstawicieli wszystkich partii do wspólnej debaty na temat przyszłości obiektu. Przygotowali dla każdego z komitetów wyborczych specjalnie przygotowane broszury.

Zapowiedzieli również datę kolejnej konferencji. Już teraz można przypuszczać, że 3 października mieszkańcy Poznania dowiedzą się więcej o realizacji planów „uratowania Poznania Głównego”.

x

Zobasz także

Rygor sanitarny na MTP

6 czerwca nastąpiła kolejny etap odmrażania gospodarki. Do gry wracają m.in. targi i kongresy. Organizatorzy ...

Zaraza „zjadła” 111 mln zł

Przez epidemię koronawirusa budżet Poznania stracił jak dotąd 111 mln zł, a według prognoz do ...

Kosić trawy, czy nie kosić

Radny Bartłomiej Ignaszewski złożył w trybie interpelacji pytanie o zasady koszenia traw w mieście. Przypomniał ...

Będą dotacje na zabytki

Kilkanaście obiektów zabytkowych otrzyma dofinansowanie na prace konserwatorskie i roboty budowlane. Komisja Kultury i Nauki ...

Poznań utonie w kwiatach

Już niedługo stolicę Wielkopolski pokryją wielokolorowe kobierce różnych odmian begonii, aksamitek czy pelargonii. W ciągu ...