Ładowarki emu.energy

„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, by pasażerom podróżowało się przyjemniej i bezpieczniej? Na te pytania odpowiadali organizatorzy happeningu pt. „Uratuj Poznań Główny!”
Kiedy w 2012 r. uroczyście otwierano nowy dworzec w Poznaniu, mało osób widziało jakieś niedociągnięcia. Po siedmiu latach trochę się w tej kwestii zmieniło i nie brakuje osób oczekujących zmian. Wśród nich są przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, którzy podczas wczorajszego happeningu przedstawili swoje pomysły dotyczące poprawy stanu dworca.

Przede wszystkim apelują o remont starego Dworca, który przy nowej inwestycji wręcz straszy przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski. Innymi postulatami są: dodatkowe tory szlakowe, wygodne przejścia dla pasażerów i remont peronów 1-3.

W czasie happeningu każdy pomysł symbolizowała noga od stołu, które tylko w połączeniu z blatem (którym był Poznań Główny) mogą stworzyć stabilny i bezpieczny stół. Członkowie Stowarzyszenia zaprosili przedstawicieli wszystkich partii do wspólnej debaty na temat przyszłości obiektu. Przygotowali dla każdego z komitetów wyborczych specjalnie przygotowane broszury.

Zapowiedzieli również datę kolejnej konferencji. Już teraz można przypuszczać, że 3 października mieszkańcy Poznania dowiedzą się więcej o realizacji planów „uratowania Poznania Głównego”.

x

Zobasz także

Budownictwo na terenach gmin

W 2018 roku gminy przekazały inwestorom pod budownictwo mieszkaniowe 874,6 ha gruntów – wynika z ...

Ł. Mikołajczyk urzęduje

Łukasz Mikołajczyk rozpoczął oficjalnie swój pierwszy dzień pracy na stanowisku wojewody wielkopolskiego. Spotkał się z ...

Tysiące osób bez zaświadczeń

Użytkowanie wieczyste odeszło do lamusa, jednak setki tysięcy Polaków wciąż nie mają zaświadczenia o jego ...

Ceny mieszkań idą w górę

Ceny mieszkań znów rosną zaskakująco szybko. Dla kupujących na kredyt to może być dobra chwila, ...

Wing nabył Echo Investment

Wing, wiodąca węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości, podpisała umowę przedwstępną zakupu pakietu większościowego akcji ...