Finansowanie pomostowe

V etap obwodnicy Wągrowca

W czwartek w Wągrowcu (wielkopolskie) podpisano list intencyjny ws. budowy kolejnego etapu obwodnicy miasta. Do tej pory, w czterech etapach, wybudowano blisko 8 kilometrów obwodnicy za kwotę 74,5 mln złotych.

List intencyjny w sprawie współpracy przy budowie V etapu obwodnicy podpisano w środę w pobliżu ronda Kaliska w Wągrowcu, czyli w miejscu planowanej inwestycji. Pod dokumentem, w którym mowa o woli podjęcia wspólnych działań umożliwiających opracowanie projektu koncepcyjnego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, podpisy złożyli wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, oraz Prezes Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komunikacja” Michał Piechocki.

Wągrowiecki magistrat wskazał, że „cztery lata po zakończeniu budowy IV odcinka drogowej obwodnicy Wągrowca, miasto utworzyło silną samorządową koalicję, której celem jest doprowadzenie do budowy ostatniego etapu drogi, która połączy drogi wojewódzkie 241 i 190”.

„Miasto zostało liderem zadania i wzięło na siebie wykonanie oraz sfinansowanie opracowania projektu koncepcyjnego tej inwestycji. Projekt ten bowiem zapoczątkuje działania zmierzające do realizacji V etapu obwodnicy miasta Wągrowca. Nowy odcinek będzie miał około 2 kilometrów długości” – podał magistrat.

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt zaznaczył, że „dla naszego miasta i mieszkańców przyszła inwestycja oznacza kolejne zmniejszenie natężenia ruchu i poprawę bezpieczeństwa na wągrowieckich ulicach”.

Budowa obwodnicy Wągrowca była realizowana etapami w latach 2000-2015. V etap obwodnicy stanowić będzie odcinek łączący rondo Kaliska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, z dw nr 190. Do tej pory, w czterech etapach wybudowano niemal 8 kilometrów obwodnicy za kwotę 74,5 mln zł. Wybudowano także pięć skrzyżowań typu rondo, skrzyżowania skanalizowane wraz z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. Powstał również most na rzece Wełna o długości 164 metry.

x

Zobasz także

Nowa elektrownia wiatrowa

Energetyka jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki objętych Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polski rząd ...

Duży gabaryt w Skokach

Firma ATJ Development przygotowała realizację obiektu handlowego w miejscowości Skoki. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę ...

Pomoc w utylizacji odpadów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał ponad 5 mln zł na utylizację odpadów ...

Nowa komenda w Kaliszu

W Kaliszu otwarto nową siedzibę komendy Miejskiej Policji. Koszt to 57 mln zł. Nowa siedziba ...

E-solarisy dla Konina

Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała o podpisaniu umowy na sześć autobusów elektrycznych z Miejskim ...