Walutowi liderzy łączą siły

InternetowyKantor.pl SA, operator serwisu InternetowyKantor.pl oraz Revelco sp. z o.o., operator Walutomat.pl, łączą siły. Właściciele największych firm z branży internetowej wymiany walut podpisali umowę o utworzeniu wspólnego podmiotu, GTML sp. z o.o., który objął udziały w obu spółkach. Serwisy internetowe będą nadal funkcjonowały pod swoimi nazwami.

Celem umowy jest rozwój obu platform poprzez synergię zaplecza technologicznego i finansowego, które zapewni klientom lepszą obsługę.
– Kolejnym naturalnym krokiem będzie formalne połączenie obu serwisów. Dzięki temu uzyskamy lepsze zaplecze do ich rozwoju – mówi Michał Czekalski, współzałożyciel InternetowyKantor.pl. Pomimo planowanego połączenia, serwisy zachowają swój odrębny charakter.
– Należy podkreślić, że dla klientów de facto nic się nie zmieni. Utrzymane zostaną dotychczasowe nazwy i modele serwisów. Dodatkowo będą wprowadzane nowe usługi i funkcjonalności na platformach – mówi Tomasz Dudziak, założyciel Walutomat.pl.
Połączenie sił największego w Polsce kantoru internetowego i pierwszej internetowej platformy wymiany walut jest wydarzeniem bez precedensu w branży. Z usług InternetowyKantor.pl korzysta ponad 87 tys., a z Walutomat.pl ponad 75 tys. klientów. Od początku działalności użytkownicy Walutomat.pl wymienili walutę na łączną kwotę blisko 7 mld zł (licząc dwie strony transakcji), a Internetowykantor.pl na ponad 3 mld zł.
Walutomat.pl to pierwsza i największa w Polsce internetowa platforma wymiany walut, dzięki której powstał i rozwinął się w Polsce rynek wymiany walut online, założona w marcu 2009 roku przez Tomasza Dudziaka, współtwórcę serwisu Allegro. Właścicielem serwisu jest Revelco sp. z o.o. Klienci Walutomat.pl mogą bezpośrednio, między sobą wymieniać waluty obce, sami ustalając kursy, po jakich je sprzedają i kupują.
InternetowyKantor.pl to pierwszy i największy w Polsce kantor online, założony w kwietniu 2010 roku przez Łukasza Olka i Michała Czekalskiego. Od grudnia 2012 roku funkcjonuje jako spółka akcyjna. Oferuje wymianę walut współpracując z 20 bankami, do których klienci mają szybkie i darmowe przelewy.

x

Zobasz także

Nagłe osłabienie złotego

Złoty od kilku dni traci na wartości w relacji do głównych walut, w tym franka ...

PIT od pracodawców

Sposoby i terminy przesyłania informacji o dochodach za 2019 r. Jeżeli w 2019 r. zatrudniałeś ...

Kiedy złożyć PIT za 2019 r.

Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 – możesz ...

Resort o mikrorachunku

PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek ...

Budżet po 10.miesiącach

Dochody budżetu państwa w okresie styczeń – październik 2019 r. dochody 332,9 mld zł, tj. ...