Ukraina

Wciąż kolejka do własnego M

Liczba mieszkań w Polsce nie odpowiada zapotrzebowaniu na lokale mieszkalne. Budują nie tylko deweloperzy, ale także samorządy. Jedne decydują się na współpracę m.in. z PFR Nieruchomości, biorąc jednocześnie udział w rządowym programie „Mieszkanie Plus”, inne decydują się zaś na budowę „własnych mieszkań” komunalnych. Z zapowiedzi na 2022 i 2023 r. wynika, że tych pierwszych przybędzie znacznie więcej.

Aby zatrzymać u siebie mieszkańców, samorządy muszą posiadać odpowiednią bazę lokalową – najlepiej w przystępnych cenach.
Samorządy raczej nigdy nie dogonią deweloperów w liczbie budowanych mieszkań, co nie znaczy, że nie próbują… Tu przychodzi z pomocą spółka PFR Nieruchomości, która przy współudziale miast i gmin zbudowała już 4,6 tys. mieszkań; kolejnych 2,6 tys. powstanie przed końcem 2023 r.
Niektóre samorządy podchodzą do tematu kreatywnie. W Polsce na tanie mieszkania komunalne można na przykład przerobić… szkołę.

x

Zobasz także

Kamienica wypięknieje

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął prace remontowe budynku przy ul. Królowej Jadwigi 52 i 54. ...

Dają zysk choć stoją puste

Część kupujących mieszkania nawet ich nie urządza, po prostu traktują je jak lokatę. Receptą na ...

Analiza i nasze uwarunkowania

Na łączonym posiedzeniu Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji oraz Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej, Miejska ...

Rusza Kawka Bis

Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zasad i trybu ...

Lokale komunalne przy Opolskiej

Jeszcze w tym roku klucze do pierwszych 163 mieszkań komunalnych przy ul. Opolskiej trafią do ...