Finansowanie pomostowe

Weekend Otwartych Ogrodów

Trzecia edycja Weekendu Otwartych Ogrodów już 8 i 9 czerwca w Poznaniu. Poprzednie dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowanie. Wydarzenie organizuje Fundacja Fractal, patronat objął Prezydent Poznania.

Fot. materiały organizatorów

W ramach Weekendu Otwartych Ogrodów wszyscy chętni będą mogli wejść do wybranych prywatnych ogrodów, obejrzeć rabaty i nasadzenia, a także porozmawiać z właścicielami o ich pasji. Będzie to też dobra okazja, by odpocząć od codzienności, spotkać innych pasjonatów natury, podzielić się ogrodniczymi doświadczeniami.

W wydarzeniu udział wezmą właściciele poznańskich prywatnych ogrodów, ogródków działkowych oraz po raz pierwszy ogrody społeczne i zielone podwórka, enklawy tworzone przez mieszkańców poznańskich kamienic i wspólnot mieszkaniowych. Na terenie podwórek odbędą się warsztaty skierowane do osób starszych zamieszkujących na poznańskim Starym Mieście, podczas, których to prowadzący zaproponują szereg udogodnień i sposobów na uprawę ogródka w miejskiej przestrzeni.

Każdy poznaniak doskonale wie co to jest fyrtel ale pewnie do tej pory nikt z poznaniaków i gości miasta nie był w „Różanym Fyrtlu”. Weekend Otwartych będzie niepowtarzalną szansą, aby odwiedzić to miejsce znajdujące się na terenie Starego ZOO. Będzie można obejrzeć wystawę róż, z wielkopolskich szkółek, otrzymać porady od fachowców z Polskiego Towarzystwa Różanego. Wyjątkowym wydarzeniem będzie oficjalne otwarcie pierwszej w Poznaniu różanej rabaty z kolekcją polskich odmian róż – 8 czerwca o godz. 12 na terenie Starego ZOO.

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował trasę rowerową po poznańskich parkach. Na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu facebook wydarzenia można będzie pobrać specjalny plik, w którym opisane są najpiękniejsze kameralne wnętrza parkowe w Poznaniu wraz z mini-przewodnikiem opisującym rodzaje nasadzeń oraz elementy kompozycji.

Weekend Otwartych Ogrodów to także okazja do poszerzenia swojej wiedzy i wzbogacenia ogrodu o nowe nasadzenia. W wybranych poznańskich centrach ogrodniczych poznaniacy znajdą propozycje rabat specjalnie zaprojektowanych na tą okazję.

Przez sobotę i niedzielę właściciele ogrodów, ogródków działkowych i ogrodów społecznych będą czekali na Poznaniaków w swoich ogrodach w g. 10-17. Miejsca udostępnione do zwiedzania zostaną oznakowane na bramach wejściowych specjalnymi tablicami z napisem „Weekend Otwartych Ogrodów”

Pełny program wydarzenia na stronie weekendotwartychogrodow.pl oraz na facebok.com/weekendotwartychogrodow. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu Weekend Otwartych Ogrodów są bezpłatne.

x

Zobasz także

Jak zakorkowany jest Poznań

Już po raz ósmy znany producent systemów nawigacji satelitarnych opublikował ranking najbardziej zakorkowanych miast globu ...

Piotr i Paweł to już Spar

Wywodząca się z RPA firma Spar Group podpisała umowę zakupów udziałów w polskiej sieci supermarketów ...

Będzie skwer 4 Czerwca 1989

Skwer położony pomiędzy ul. Jana Pawła II a jeziorem Maltańskim będzie nosił nazwę 4 Czerwca ...

Pomoc dla wielkiej płyty

Pomoc dla właścicieli budynków wybudowanych w systemie wielkopłytowym, wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w prowadzeniu ...

Ogródki działkowe wypięknieją

Poznań przeznaczy niemal pół miliona złotych na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych (ROD). To dwa razy ...