Bolechowo 750×200 – maj 2017

Wieża widokowa w Antoninku

Ponad 30-metrowa wieża z tarasem widokowym stanie w Antoninku.  Będzie można na nią wejść  prawdopodobnie

w przyszłym roku. To nie jedyna atrakcja, które niebawem pojawi się na terenie leśnictwa Antoninek. W pierwszym etapie prac, które zostały przeprowadzone w tym miejscu naprawione zostały fragmenty ścieżek a także pojawiły się elementy małej architektury. To nie koniec zmian. Na realizację kolejnych etapów miasto zarezerwowało środki w wieloletniej prognozie finansowej.Przetarg na kolejne etapy budowy szlaków rekreacyjno-turystycznych właśnie został rozpisany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowa szlaków rekreacyjno-turystycznych na terenie leśnictwa Antoninek jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez Zakład Lasów Poznańskich (ZLP). Za sprawą innowacyjnego zagospodarowania ścieżek edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-historycznej chcemy zwiększyć atrakcyjność terenu. Uroczysko Malta, na którym znajduje się inwestycja, ma powierzchnię niemal 143 ha – mówi Łukasz Polakowski z ZLP.

Jednym z planów jest między innymi ok. 260-metrowa ścieżka w dolinie rzeki Szklarki, w koronach drzew z punktem wypoczynkowo-widokowym, która w najwyższym miejscu wzniesie się 13 metrów ponad ziemię. Wzorce budowy takiej ścieżki czerpaliśmy z realizacji zagranicznych – takich jak ścieżka w Jańskich Łaźniach w Czechach, a także polskich – takich jak kładka przyrodnicza z Waniewa do Śliwna – wyjaśnia Łukasz Polakowski.

Ścieżka ma być gotowa do końca listopada 2018 roku. Natomiast zgodnie z planem we wrześniu 2019 roku w okolicach Jeziora Maltańskiego powstać ma mierząca niemal 35 metrów wieża obserwacyjna do celów przeciwpożarowych. Jak informują miejscy urzędnicy z wieży będą mogli korzystać również turyści. Na wysokości 28 metrów powstanie spory, bo liczący ponad 33 metry kwadratowe, taras widokowy – informuje Jacek Łakomy z biura prasowego UMP. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec listopada przyszłego roku. Firmy, które są gotowe podjąć się jej realizacji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, mogą składać swoje oferty do 26 kwietnia – dodaje.

Źródło: UMP

x

Zobasz także

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...

Dobudowano 4. klasy

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 na Osiedlu Warszawskie-Pomet-Maltańskie. Trwa wyposażanie sal. Uroczyste otwarcie ...