Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Wiosna na Ostrowie Tumskim


Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 16.45. Zbiórkana chodniku przy wejściu na most Jordana od strony Śródki.

Fot. M. Malinowski
Wycieczka ma mieć charakter społeczny i edukacyjny, szczególnie skierowana jest do osób zainteresowanych ochroną zabytków i ochroną środowiska naturalnego w mieście (w tym drzew).
W programie spaceru m.in.: oglądanie z zewnątrz zabytkowych budowli najstarszej części Poznania, przyglądanie się zmianom zachodzącym na tym terenie pozostającym pod specjalną ochroną prawną, okazja do wymienienia się wiedzą i refleksjami.
Organizator zachęca do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych, aby dokumentowac zmiany zachodzące w naszym mieście. Udział bezpłatny.

x

Zobasz także

„Mały Książę” na Ogrodowej

Mural powstał na ścianie budynku przy ul. Ogrodowej 5. Inicjatorem muralu „Mały Książę” jest Stowarzyszenie ...

Czyszczą Pomnik Armii Poznań

Pomnik Armii Poznań powoli odzyskuje blask. Betonowe elementy konstrukcji poddano specjalistycznemu czyszczeniu. Prace rozpoczęły się ...

Zamiast bruku zieleńce

Już tej jesieni rozpocznie się przebudowa placu przed Starym Browarem od strony ulicy Ratajczaka. Będzie ...

Nowy DPS na Strzeszynie

Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscami dla stu pensjonariuszy powstanie przy ulicy Żołnierzy ...

Szlakiem graffiti i neonów

68 puntów z muralami i graffiti, 18 działających reklam neonowych oraz 8 starych szyldów oraz ...