Wiosna na Ostrowie Tumskim


Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 16.45. Zbiórkana chodniku przy wejściu na most Jordana od strony Śródki.

Fot. M. Malinowski
Wycieczka ma mieć charakter społeczny i edukacyjny, szczególnie skierowana jest do osób zainteresowanych ochroną zabytków i ochroną środowiska naturalnego w mieście (w tym drzew).
W programie spaceru m.in.: oglądanie z zewnątrz zabytkowych budowli najstarszej części Poznania, przyglądanie się zmianom zachodzącym na tym terenie pozostającym pod specjalną ochroną prawną, okazja do wymienienia się wiedzą i refleksjami.
Organizator zachęca do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych, aby dokumentowac zmiany zachodzące w naszym mieście. Udział bezpłatny.

x

Zobasz także

Jaka wizja Jeżyc

Od 10 do 31 sierpnia potrwają konsultacje społeczne związane z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ...

Nowy deptak na Kwiatowej

Po metamorfozie ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami ...

Słynne schody gotowe

Przebudowane schody na ul. Spychalskiego na Wildzie są już dostępne dla pieszych. Zakończyła się procedura ...

CK Zamek otwiera podwoje

Po konserwacji zwiedzający mogą już oglądać zachodnie skrzydło dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Obiekt był ...

Targowiska to dziedzictwo

Radny Paweł Sowa zaproponował Miastu wpisanie poznańskich targowisk na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego zdaniem ...