Szkolenie Instrumenty Ochrony Środowiska

Wiosna na Ostrowie Tumskim


Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 16.45. Zbiórkana chodniku przy wejściu na most Jordana od strony Śródki.

Fot. M. Malinowski
Wycieczka ma mieć charakter społeczny i edukacyjny, szczególnie skierowana jest do osób zainteresowanych ochroną zabytków i ochroną środowiska naturalnego w mieście (w tym drzew).
W programie spaceru m.in.: oglądanie z zewnątrz zabytkowych budowli najstarszej części Poznania, przyglądanie się zmianom zachodzącym na tym terenie pozostającym pod specjalną ochroną prawną, okazja do wymienienia się wiedzą i refleksjami.
Organizator zachęca do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych, aby dokumentowac zmiany zachodzące w naszym mieście. Udział bezpłatny.

x

Zobasz także

Odnowią mury Marcinka

Wyłoniono wykonawcę, który przeprowadzi remont elewacji „Marcinka”, czyli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Znikają wielkie reklamy

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się demontaż nośników ...

Jak szeroki jest tramwaj?

Zarząd Dróg Miejskich wymalował na jezdni i torowisku na moście Królowej Jadwigi piktogramy wskazujące, jak ...

Park Drwęskich odżyje

Wkrótce rozpoczną się prace związane z rewaloryzacją Parku im. I .J. Drwęskich. Park przejdzie kompleksową ...

Modernizacja Jackowskiego

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę przebudowy ul. Jackowskiego na odcinku Kraszewskiego-Polna. Pojawią się szersze chodniki, ...