Finansowanie pomostowe

WOJCIECH dla M. Woźniaka

Podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego zostały wręczone nagrody „Wojciechy”. W kategorii specjalnej uhonorowano Marka Woźniaka,

marszałka Województwa Wielkopolskiego za „stwarzanie szans dla zrównoważonego rozwoju wszystkich samorządów regionu, za wspieranie polskiej samorządności, także na forum europejskim”.

Jest wielu takich, którzy codziennie krok po kroku budują Powiat Ostrowski. Jestem dumny jako starosta, że mogę nagradzać i pokazywać ludzi wyjątkowych takich właśnie jak laureaci WOJCIECHÓW. Smutek bierze się stąd, że statuetek jest tylko kilka, ale chcemy, żeby ta nagroda miała ma swoją wyjątkową markę’’ – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Wojciechy ustanowione zostały w 2012 r. z okazji jubileuszu 125-lecia Powiatu Ostrowskiego. Wtedy też wręczono pierwsze statuetki. Uroczystość odbywa się co dwa lata. Nazwa ,,WOJCIECHÓW’’ wiąże się z imieniem pierwszego polskiego Starosty Ostrowskiego – Wojciecha Lipskiego.

WOJCIECHY, łącznie z nagrodą specjalną przyznano w 6 kategoriach:

– W kategorii KULTURA wyróżniono Wiesława DUDKA, baletmistrza pochodzącego z Daniszyna (Gmina Ostrów) – solistę scen baletowych w Teatrze Narodowym w Warszawie, Stuttgarcie i Berlinie; obecnie choreografa tańca w Tokio.

– W kategorii GOSPODARKA – wyróżniono Mieczysława GRZEŚKOWIAKA – założyciela Wytwórni Sprężyn Grześkowiak.

– W kategorii SPOŁECZEŃSTWO – WOJCIECHA otrzymał dr n. med. Mirosław Falis, kierownik oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu za stworzenie w Ostrowie ośrodka, który z powodzeniem stosuje nową metodę leczenia złamań stopy z wykorzystaniem gwoździa śródszpikowego.

– W kategorii ROLNICTWO – uhonorowano – Reginę i Janusza KAŁUŻNYCH rolników z Gałązek Wielkich, gospodarujących na powierzchni 500 ha, specjalizujących się w produkcji drobiarskiej

  • W kategorii NAUKA wyróżniono prof. dr. hab. Dariusza Gwiazdowicza, pochodzącego z Sośni, obecnie pracownika naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za opisanie dla nauki nowego rodzaju i kilkudziesięciu gatunków nowych roztoczy na terenie Polski, Australii, Meksyku oraz Rosji.

x

Zobasz także

Cmentarz w formule ppp

Prezydent Konina ogłosił dialog techniczny, w ramach którego miasto chce skonsultować z prywatnymi firmami ich ...

NIK na dworcach PKP

Modernizacja obiektów kolejowych poprawiła ich dostępność dla osób niepełnosprawnych -oisze w swoim raporcie Najwyższa Izba ...

Nowa odsłona Książnicy

Rozbudowa Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu była tematem spotkania prasowego, które z udziałem ...

Dołożą do budżetu Piły

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał z przedstawicielami powiatu ...

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 ...