Finansowanie pomostowe

Wszystko o blokowiskach

Kronika Miasta Poznania 4/201. Tom poświęcony fenomenowi blokowisk. Pierwsza część zawiera solidne, naukowe refleksje m.in. na temat genezy i historii powstawania poznańskich osiedli, opisy koncepcji przestrzennych, artykuły o sposobach budowy i technologicznych rozwiązaniach. Bloki dla wielu z nas kojarzą się z pierwszym mieszkaniem, miejscem dzieciństwa, dorastania, życia rodzinnego – w publikacji nie mogło więc zabraknąć wspomnień mieszkańców i ich subiektywnego spojrzenia na toczące się na osiedlach życie codzienne. Ważne miejsce w tej „Kronice” zajmują też artykuły traktujące przestrzeń blokowisk jako pole do działalności kulturalnej czy omawiające sposoby aktywizacji mieszkańców, ich pasje i literacką twórczość.

****

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Kolegium Redakcyjne KMP zapraszają na promocję kolejnego tomu „Kroniki Miasta Poznania” (4/2018) zatytułowanego „Blokowiska”.

Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania
Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania

Najnowszy tom „Kroniki Miasta Poznania” poświęcony jest fenomenowi blokowisk. Pierwsza część zawiera solidne, naukowe refleksje, na temat genezy i historii powstawania poznańskich osiedli, opisy koncepcji przestrzennych, artykuły o sposobach budowy i technologicznych rozwiązaniach.

Bloki dla wielu z nas kojarzą się z pierwszym mieszkaniem, miejscem dzieciństwa, dorastania, życia rodzinnego – w publikacji nie mogło więc zabraknąć wspomnień mieszkańców i ich subiektywnego spojrzenia na toczące się na osiedlach życie codzienne. Ważne miejsce w tej „Kronice” zajmują też artykuły traktujące przestrzeń blokowisk jako pole do działalności kulturalnej czy omawiające sposoby aktywizacji mieszkańców, ich pasje i literacką twórczość.

Spotkanie odbędzie się 20 marca (środa), godz. 17 w Dom Kultury „Polan Sto”. Wstęp wolny. Na gości czekają egzemplarze w cenie promocyjnej. Wydarzenie patronatem honorowym objęli Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz

x

Zobasz także

Muzeum naszego Powstania

WXCA to pracownia architektoniczna z Warszawy, która na koncie ma m.in. nominowany do prestiżowej nagrody ...

Będzie grunwaldzki SOR

W czwartek podpisano umowę dotyczącą budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Grunwaldzie. SOR wraz z Centrum ...

Renowacja elewacji Marcinka

Od zachodniej ściany rozpoczął się remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, ...

Pływający ogród na Cybinie

Na rzece Cybinie, w sąsiedztwie Bramy Poznania, pojawiły się pływające ogrody. Na wyspie powstał kosz ...