Ładowarki emu.energy

Z marszałkiem o regionie

Podczas środowego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

zainaugurował debatę na temat strategii rozwoju Wielkopolski po 2020 roku. Kolejna debata, tym razem subregionalna, już jutro – w czwartek 24 maja o godz. o godz. 10.00 – w Auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego PWSZ przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 4 w Koninie. Wraz Marszałkiem Woźniakiem w spotkaniu będzie uczestniczył Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Rok 2020 będzie kluczowy dla programowania rozwoju Wielkopolski. W tym czasie straci ważność obecnie obowiązująca Strategia Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku. Wielkopolska 2020. Ponadto, w tym samym czasie zakończy się obecnie realizowana w Unii Europejskiej perspektywa finansowa. Nowa strategia jest niezbędna dla przygotowania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla pespektywy finansowej po 2020 roku.

Ważną cechą dotychczasowych prac nad poprzednimi odsłonami strategii regionalnej było partnerstwo społeczne. Zespoły przygotowujące projekty kolejnych dokumentów uwzględniały zbierane w różny sposób opinie i propozycje. Tradycyjnie, w różnych miejscach Wielkopolski, przed ich przyjęciem, odbywały się konferencje, zarówno regionalna, jak i dotyczące subregionów.

Już dziś zapraszamy do dyskusji o tym, jak kontynuować dynamiczny i zrównoważony rozwój Wielkopolski. Liczymy na merytoryczny dialog przy tworzeniu strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

W tym kontekście odbędzie się cykl dyskusji diagnostycznych, które zostaną przeprowadzone w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego. Będzie to seria spotkań – po inauguracyjnym w Poznaniu, odbędą się poświęcone poszczególnym częściom naszego województwa. Już w czwartek w Koninie.

Ramowy harmonogram cyklu spotkań:

24 maja 2018 roku – spotkanie w Koninie (Wielkopolska Wschodnia),

4 czerwca 2018 roku – spotkanie w Pile (Wielkopolska Północna),

11 czerwca 2018 roku – spotkanie w Kaliszu (Wielkopolska Południowa),

21 czerwca 2018 roku – spotkanie w Poznaniu (Wielkopolska Centralna),

22 czerwca 2018 roku – spotkanie w Lesznie (Wielkopolska Zachodnia).

Program spotkania: http://www.wrot.umww.pl/wp-content/uploads/2018/05/Program-spotkania-KONIN.pdf

x

Zobasz także

Rowery czwartej generacji

Na 21 marca planowane jest uruchomienie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego czwartej generacji (PRM 4G). Trwają ...

Miejski Dworzec PKS

Radni miejscy zdecydowali o podziale spółki PKS Poznań S.A. Wydzielona część jej majątku – lokal ...

Golden Marketing Conference

W dniach od 19 do 20 marca na uczestników Golden Marketing Conference czeka ponad dwadzieścia ...

Strategia Polskich Mebli

Podczas największych targów meblowych w Polsce przedstawiono strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma ...

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu ...