Fotografia wnętrz

Za remont bez czynszu

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie zwalnia tempa w walce z pustostanami. Trzeci raz w tym roku oferuje mieszkania do remontu. Tym razem przygotowano rekordową liczbę aż 48 lokali.
Jest to kolejna odsłona programu „Mieszkanie do Remontu”. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

W pierwszej tegorocznej edycji do wyremontowania było 21 lokali, w drugiej 11. Liczba wniosków przeszła jednak wszelkie oczekiwania. Tylko do drugiej akcji zostało złożonych aż 371 wniosków. Zarząd spółki widząc ogromne zainteresowanie postanowił znacząco zwiększyć pulę mieszkań do rekordowej liczby 48. Tak jak w poprzednich edycjach programu ZKZL przekazuje do remontu lokale jedno, dwu i trzypokojowych o metrażach od 21 do 80 metrów kwadratowych. Lokale znajdują się często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W programie znalazły się mieszkania przy ul. Stary Rynek, Wronieckiej, Ratajczaka czy Kraszewskiego.

Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 16 grudnia 2019 roku na druku dostępnym w Biurze Obsługi Klienta ZKZL przy ulicy Matejki 57 oraz na stronie www. Każde mieszkanie można osobiście obejrzeć przed złożeniem niezbędnych dokumentów. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania, harmonogram oględzin i niezbędne dokumenty znajdują się także na stronie internetowej spółki.

x

Zobasz także

Pomoc niepełnosprawnym

Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia zapoznała się z prowadzonymi przez miasto działaniami na rzecz ...

Pętla Piątkowska od macochy?

Radny Krzysztof Rosenkiewicz zapytał w interpelacji o możliwość modernizacji przystanków tramwajowych na trasie do pętli ...

Skwer im. G. Labudy

Na razie to jeszcze projekt uchwały, aby skwer u zbiegu ulic Marcelińskiej i Rycerskiej nazwać ...

Centrum Smochowic inaczej

Rozpoczynają się prace związane z przebudową placu u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej ...

Laureaci „Dobrego remontu”

Kamienica u zbiegu ulic Wielkiej i Szewskiej zwyciężyła w konkursie „Dobry remont”. Drugie miejsce zajął ...