Ukraina

Zagrożony kredyt złotówkowy

O tym, że osoby, które zaciągnęły kredyty denominowane we franku, coraz częściej decydują się na drogę sądową, media donoszą od kilku lat. Okazuje się jednak, że sądy może wkrótce zalać kolejna fala pozwów.
O swoje mogą upomnieć się też złotkówkowicze. Osoby, które zaciągnęły zobowiązania w polskiej walucie, ale na warunkach, które mają być – według jednej z kancelarii prawnej – podstawą do batalii sądowej.

Dr prawa Iwona Rzucidło, właścicielka warszawskiej kancelarii radcowskiej w rozmowie z „Pulsem Biznesu” stwierdza, że w ostatnich dwóch latach wiele osób niespodziewanie zyskało wyższą lub jakąkolwiek zdolność kredytową, bo w związku z pandemią sztucznie utrzymywano bardzo niski wskaźnik WIBOR. Ma on kluczowy wpływ na wysokość comiesięcznej raty.

Za chwilę okaże się, że nie będzie ich stać na spłatę, bo rata wzrośnie nawet dwukrotnie, jak w przypadku frankowiczów. Moja kancelaria przygotowała się do obsługi takich osób

x

Zobasz także

Jaka siła złotego

Złoty ma za sobą nieudany tydzień. Analitycy nie spodziewają się jego wzmocnienia przed końcem roku. ...

Boom na kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi przyznają, że jeszcze nigdy w ich karierze nie mieli tak napiętego grafiku. A ...

Rating Polski bez zmian

1 października 2021 r. agencja ratingowa S&P ogłosiła decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski na ...

Lokaty przynoszą straty

Ponad 5 procent – tyle realnie stracił posiadacz przeciętnej rocznej lokaty, który w sierpniu odebrał ...

Ostrzeżenie KNF

​Na listę ostrzeżeń publicznych KNF został wpisany Allianz Market, podmiot prowadzący działalność korzystając ze strony ...