Finansowanie pomostowe

Zakwitły róże w rosarium

Zarząd Zieleni Miejskiej chwali się odnowiony rosarium na Cytadeli. Rewitalizacja obiektu już się zakończyła i można zachwycać się rosnącymi tam różnokolorowymi i intensywnie pachnącymi różami.

Planując letnie wycieczki i pobyt na świeżym powietrzu Zarząd Zieleni Miejskiej zachęca mieszkańców i gości naszego miasta na spacer do parku Cytadela, który jest największym parkiem Poznania – jego powierzchnia wynosi ok. 90 ha.

Jedną z atrakcji parku jest rosarium, które wybudowane zostało na planie koła z piętrowo opadającymi tarasami ku centralnie położonemu zbiornikowi wodnemu. – Obecnie wszędzie jak okiem sięgnąć rozpościera się widok nieskończonej liczby kwiatów – białych, purpurowych, różowych, karminowych, herbacianych, żółtych. Wokół roztacza się magiczna woń. Kaskadowy układ różanych tarasów, woń kwiatów to niezapomniany widok i uczta dla zmysłów – zachęca ZZM.

Do budowy parku na zgliszczach dawnego fortu Winiary przystąpiono w latach 60 ubiegłego wieku. Całe założenie parkowe nawiązuje do dawnego układu fortecznego a pozostałości fortu są wtopione w krajobraz. Zachowana poforteczna konfiguracja terenu jest cennym walorem krajobrazowym tego obszaru.

x

Zobasz także

Muzeum naszego Powstania

WXCA to pracownia architektoniczna z Warszawy, która na koncie ma m.in. nominowany do prestiżowej nagrody ...

Będzie grunwaldzki SOR

W czwartek podpisano umowę dotyczącą budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Grunwaldzie. SOR wraz z Centrum ...

Renowacja elewacji Marcinka

Od zachodniej ściany rozpoczął się remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Nowa remiza ratowników

Umowa z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego podpisana. Budynki powstaną na Woli, ...

Pływający ogród na Cybinie

Na rzece Cybinie, w sąsiedztwie Bramy Poznania, pojawiły się pływające ogrody. Na wyspie powstał kosz ...