Fotografia wnętrz

Zakwitły róże w rosarium

Zarząd Zieleni Miejskiej chwali się odnowiony rosarium na Cytadeli. Rewitalizacja obiektu już się zakończyła i można zachwycać się rosnącymi tam różnokolorowymi i intensywnie pachnącymi różami.

Planując letnie wycieczki i pobyt na świeżym powietrzu Zarząd Zieleni Miejskiej zachęca mieszkańców i gości naszego miasta na spacer do parku Cytadela, który jest największym parkiem Poznania – jego powierzchnia wynosi ok. 90 ha.

Jedną z atrakcji parku jest rosarium, które wybudowane zostało na planie koła z piętrowo opadającymi tarasami ku centralnie położonemu zbiornikowi wodnemu. – Obecnie wszędzie jak okiem sięgnąć rozpościera się widok nieskończonej liczby kwiatów – białych, purpurowych, różowych, karminowych, herbacianych, żółtych. Wokół roztacza się magiczna woń. Kaskadowy układ różanych tarasów, woń kwiatów to niezapomniany widok i uczta dla zmysłów – zachęca ZZM.

Do budowy parku na zgliszczach dawnego fortu Winiary przystąpiono w latach 60 ubiegłego wieku. Całe założenie parkowe nawiązuje do dawnego układu fortecznego a pozostałości fortu są wtopione w krajobraz. Zachowana poforteczna konfiguracja terenu jest cennym walorem krajobrazowym tego obszaru.

x

Zobasz także

Remont domu przy Żelaznej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych posiada udziały w ponad 750 wspólnotach mieszkaniowych. Jedna z nich właśnie ...

Remont kładki na Lechickiej

Z uwagi na stan techniczny obiektu naprawiona będzie kładka „Wilczak” na ul. Lechicką. W związku ...

Wieżowce przy rondzie Rataje

Nowoczesne i atrakcyjne wieżowce staną przy rondzie Rataje? To możliwe – radni przyjęli miejscowy plan ...

„Swoboda” pnie się w górę

Przy ul. Perzyckiej powstaje już nowa siedziba Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Rozpoczęte miesiąc temu roboty ...

Starożytny chodnik w Rzymie

Wyrwa, jaka powstała pod koniec kwietnia w nawierzchni na placu przed rzymskim Panteonem, odsłoniła płyty ...