Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Zakwitły róże w rosarium

Zarząd Zieleni Miejskiej chwali się odnowiony rosarium na Cytadeli. Rewitalizacja obiektu już się zakończyła i można zachwycać się rosnącymi tam różnokolorowymi i intensywnie pachnącymi różami.

Planując letnie wycieczki i pobyt na świeżym powietrzu Zarząd Zieleni Miejskiej zachęca mieszkańców i gości naszego miasta na spacer do parku Cytadela, który jest największym parkiem Poznania – jego powierzchnia wynosi ok. 90 ha.

Jedną z atrakcji parku jest rosarium, które wybudowane zostało na planie koła z piętrowo opadającymi tarasami ku centralnie położonemu zbiornikowi wodnemu. – Obecnie wszędzie jak okiem sięgnąć rozpościera się widok nieskończonej liczby kwiatów – białych, purpurowych, różowych, karminowych, herbacianych, żółtych. Wokół roztacza się magiczna woń. Kaskadowy układ różanych tarasów, woń kwiatów to niezapomniany widok i uczta dla zmysłów – zachęca ZZM.

Do budowy parku na zgliszczach dawnego fortu Winiary przystąpiono w latach 60 ubiegłego wieku. Całe założenie parkowe nawiązuje do dawnego układu fortecznego a pozostałości fortu są wtopione w krajobraz. Zachowana poforteczna konfiguracja terenu jest cennym walorem krajobrazowym tego obszaru.

x

Zobasz także

„KONSTYTUCJA” już jest

W weekend na ścianie budynku przy ulicy 27 Grudnia w centrum Poznania wymalowano mural KONSTYTUCJA. ...

Salon Fielmanna na św. Marcinie

Marka Fielmann otworzyła ponownie swój flagowy salon w Poznaniu przy ul. Święty Marcin 69. Lokal ...

W rocznicę „PeWuKi”

W piątek 11 października o godz. 19 w pawilonie nr 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie ...

Będzie Kładka Piastowska

Miasto planuje kolejną przeprawę pieszo-rowerową przez Wartę. Tym razem połączone zostaną Rataje z Wildą, na ...

Pawilony na Świcie jak nowe

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił wyniki postępowania na kompleksowy remont pawilonów przy ul. Świt. Inwestycja ...