Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Zamiast bruku zieleńce

Już tej jesieni rozpocznie się przebudowa placu przed Starym Browarem od strony ulicy Ratajczaka. Będzie bardziej zielono: zamiast wybrukowanej, pustej przestrzeni znajdą się tam efektowne zieleńce.

Pusty plac przed Starym Browarem od strony ulicy Ratajczaka z pewnością jest jednym z mniej efektownych elementów otoczenia tego obiektu. Co prawda ma swoje zalety: doskonale sprawdza się jako przestrzeń działań plenerowych, na przykład podczas jarmarków świątecznych czy spektakli teatralnych. Jednak tegoroczne upały szczególnie dobitnie udowodniły, że wybrukowane place bez odrobiny cienia nie sprawdzają się w naszym klimacie. Dlatego właściciele Starego Browaru zdecydowały o wprowadzeniu zieleni na tę dość monotonną przestrzeń.

Nowe nasadzenia w centrum miasta. zwłaszcza większych roślin, nie są łatwym zadaniem ze względu na infrastrukturę podziemną, jednak tu częściowo znajdą się w wyniesionych kwietnikach. Tam, gdzie jest to możliwe, czyli na terenie dawnego parku, rośliny da się posadzić w ziemi.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, jesienią rozpoczną się prace budowlane przy budowie przyszłych kwietników. Nasadzenia natomiast rozpoczną się wiosną. Całość ma dać efekt “wychodzenia” zieleni z parku Dąbrowskiego wprost na ulicę. I pewnie się to uda, skoro zostanie tam posadzonych 40 nowych drzew i 250 krzewów oraz kwiaty.

Od strony Ratajczaka nie tylko przybędzie roślin, ale będą to też rośliny “miodne”, zgodnie z polityka starego browaru przyjazną owadom, a pszczołom w szczególności – przypomnijmy, że tego lata w parku regularnie odbywały się “Pszczele niedziele”, pikniki popularyzujące wiedzę o tych niezwykłych, pożytecznych owadach.

Wszystkie kwietniki będą efektownie oświetlone, wśród roślin znajdzie się też fontanna i ławki oraz amfiteatralne siedziska. Autorem projektu jest poznańska pracownia 1050.

Zielony Plac Starego Browaru zostanie otwarty w pierwszej połowie 2020 roku, a szczegóły projektu będzie można poznać podczas debaty, którą Stary Browar organizuje wspólnie z Teatrem Muzycznym 5 września na Szachownicy Starego Browaru.

Źródło:Głos Wielkopolski

x

Zobasz także

Nowy DPS na Strzeszynie

Budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscami dla stu pensjonariuszy powstanie przy ulicy Żołnierzy ...

Szlakiem graffiti i neonów

68 puntów z muralami i graffiti, 18 działających reklam neonowych oraz 8 starych szyldów oraz ...

Kobiecy mural na Jeżycach

Ponad 16 tys. złotych potrzeba, aby ogrodzenie posesji przy ulicy Dąbrowskiego ozdobił murali z wizerunkami ...

Park miejski na Dębcu

Powstał kolejny nowy park miejski – tym razem na Dębcu. Jego powierzchnia to 2,6 hektara ...

Nowy gmach dla aptekarzy

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z ...