Fotografia wnętrz

Zarobić na gruntach rolnych

Coraz więcej osób dostrzega korzyści w inwestowaniu w grunty rolne. Udogodnienia podatkowe mają tutaj decydujące znaczenie. Jak podaje firma Emmerson, trudna sytuacja będące efektem kryzysu w 2008 roku odbiła się echem na rynku nieruchomości, wyraźnie ograniczając możliwości lokowania kapitału. Możliwości, jakie niosą ze sobą programy dotacji unijnych stały się powodem tego, że oczy deweloperów oraz inwestorów indywidualnych zwrócone zostały na grunty rolne. Wzrastające systematycznie od 2004 roku ceny areału rolnego nie zrażają jednak wszystkich, którzy dostrzegają swoją szansę na wejście w posiadanie atrakcyjnego terenu.
Nieskomplikowane regulacje w prawie sprawiają, że coraz większa liczba indywidualnych inwestorów podejmuje decyzję o wykorzystaniu udogodnień podatkowych, jakie obejmują każdego, kto zdecyduje się na zakup gruntów rolnych. Na największe zyski inwestorzy mogą liczyć w przypadku gruntów posiadających najniższą klasę gleb, jako że gminy w takich wypadkach chętniej podejmują decyzje o przemianowaniu danej działki z rolnej na budowlaną. W pozostałych wypadkach dany teren może przynieść zyski z tytułu zalesienia lub – jeśli jego gleby należą do wysokiej klasy – z działalności rolnej popartej unijnymi dopłatami.

Ĺšródło: KRN.pl

x

Zobasz także

Uwaga! Fałszywe emaile

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami o tytule „Wezwanie do złozenia wyjasnienia” (pisownia oryginalna), w których autor ...

Zadłużona Wielkopolska

Ponad 7,4 mld zł wynosi przeterminowane zadłużenie branży handlowej wobec kontrahentów i banków; dotyczy ono ...

Terminy złożenia PIT

Od tego roku ujednolicony zostaje termin składania zeznań podatkowych PIT za rok 2019 – można ...

Nagłe osłabienie złotego

Złoty od kilku dni traci na wartości w relacji do głównych walut, w tym franka ...

PIT od pracodawców

Sposoby i terminy przesyłania informacji o dochodach za 2019 r. Jeżeli w 2019 r. zatrudniałeś ...