Zatrzymać młodych w Ostrowie

Kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych powstają przy ulicy Klasztornej 18A i 20 w Ostrowie Wlkp. Inwestorem jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Młode rodziny wprowadzą się do lokali w 2020 r. – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Dla lokatorów przygotowano mieszkania o trzech różnych powierzchniach – 36, 47 i 56 mkw.
„Program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą” – powiedziała prezydent miasta.
Warunkiem jest, żeby w dniu składania wniosku zainteresowana osoba nie miała ukończonych 40 lat, a co najmniej jedna ze zgłoszonych do zamieszkania osób musi być zameldowana w Ostrowie Wlkp. od minimum 5 lat.

Władze Ostrowa Wlkp. w 2020 r. oddadzą do użytku 32 nowe mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Bloki powstają przy ul. Klasztornej 18A i 20. Wykonawca, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zawarcie umów rezerwacyjnych z przyszłymi najemcami planuje na początku 2020 r.

Dla lokatorów przygotowano mieszkania o trzech różnych powierzchniach – 36, 47 i 56 mkw. Dwa mieszkania przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Każdy lokal ma balkon i przydzieloną piwnicę oraz wspólne suszarnię i rowerownię. Mieszkania zostaną oddane w stanie surowym.

– Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą urządzić mieszkania według własnego gustu i standardu – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Lokale będą wyposażone w elektryczną czteropalnikową kuchenkę indukcyjną i w instalacje: elektryczną, wodnokanalizacyjną, centralnego ogrzewania i multimedialną.

Spółka MZGM zagospodaruje teren wokół budynków. Wybuduje miejsca parkingowe i plac zabaw, założy też tereny zielone.

– Program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą – powiedziała prezydent miasta.

Przyszli mieszkańcy podpisują z MZGM dwie umowy: najmu lokalu na czas nieograniczony i notarialną umowę przedwstępną sprzedaży lokalu, która jest przyrzeczeniem, że sprzedaż lokalu może nastąpić nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 15 latach od dnia zawarcia umowy.

Warunkiem jest, żeby w dniu składania wniosku zainteresowana osoba nie miała ukończonych 40 lat, a co najmniej jedna ze zgłoszonych do zamieszkania osób musi być zameldowana w Ostrowie Wlkp. od minimum 5 lat.

Ważny jest też dochód. Średni miesięczny dochód netto na jedną osobę w prowadzonym gospodarstwie domowym w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku musi być wyższy niż kwota netto najniższej emerytury i nie wyższy niż trzykrotność najniższej emerytury netto.

Dotąd w Ostrowie Wlkp. w programie dla systematycznych za 18 mln zł wybudowano siedem bloków.

Pieniądze na inwestycje pochodzą z kredytów komercyjnych i środków własnych spółki MZGM

x

Zobasz także

Mieszkania+ na Wolnych Torach

Inwestycję mają realizować Polskie Koleje Państwowe we współpracy z PFR Nieruchomości.Chodzi o realizację programu Mieszkanie ...

50 mieszkań przy Dmowskiego

Przy ulicy Dmowskiego 81 powstanie budynek z 50 mieszkaniami – pisze epoznan.pl. W budynku znajdzie ...

Kameralnie przy Św. Wojciecha

Konimpex Invest buduje w Poznaniu kameralną inwestycję premium – Świętego Wojciecha 27.Nowy apartamentowiec będzie posiadał ...

55 „komunalek” na Piątkowie

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych realizuje kolejną inwestycję w Poznaniu. Przy ulicy Hulewiczów wbito dzisiaj symboliczną ...

Reset „Mieszkań plus”

Chciałabym doprowadzić do resetu w naszych relacjach. Myślę, że w przypadku tego programu współpraca będzie ...