Zatrzymać młodych w Ostrowie

Kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych powstają przy ulicy Klasztornej 18A i 20 w Ostrowie Wlkp. Inwestorem jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Młode rodziny wprowadzą się do lokali w 2020 r. – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Dla lokatorów przygotowano mieszkania o trzech różnych powierzchniach – 36, 47 i 56 mkw.
„Program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą” – powiedziała prezydent miasta.
Warunkiem jest, żeby w dniu składania wniosku zainteresowana osoba nie miała ukończonych 40 lat, a co najmniej jedna ze zgłoszonych do zamieszkania osób musi być zameldowana w Ostrowie Wlkp. od minimum 5 lat.

Władze Ostrowa Wlkp. w 2020 r. oddadzą do użytku 32 nowe mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Bloki powstają przy ul. Klasztornej 18A i 20. Wykonawca, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zawarcie umów rezerwacyjnych z przyszłymi najemcami planuje na początku 2020 r.

Dla lokatorów przygotowano mieszkania o trzech różnych powierzchniach – 36, 47 i 56 mkw. Dwa mieszkania przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Każdy lokal ma balkon i przydzieloną piwnicę oraz wspólne suszarnię i rowerownię. Mieszkania zostaną oddane w stanie surowym.

– Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą urządzić mieszkania według własnego gustu i standardu – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Lokale będą wyposażone w elektryczną czteropalnikową kuchenkę indukcyjną i w instalacje: elektryczną, wodnokanalizacyjną, centralnego ogrzewania i multimedialną.

Spółka MZGM zagospodaruje teren wokół budynków. Wybuduje miejsca parkingowe i plac zabaw, założy też tereny zielone.

– Program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą – powiedziała prezydent miasta.

Przyszli mieszkańcy podpisują z MZGM dwie umowy: najmu lokalu na czas nieograniczony i notarialną umowę przedwstępną sprzedaży lokalu, która jest przyrzeczeniem, że sprzedaż lokalu może nastąpić nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 15 latach od dnia zawarcia umowy.

Warunkiem jest, żeby w dniu składania wniosku zainteresowana osoba nie miała ukończonych 40 lat, a co najmniej jedna ze zgłoszonych do zamieszkania osób musi być zameldowana w Ostrowie Wlkp. od minimum 5 lat.

Ważny jest też dochód. Średni miesięczny dochód netto na jedną osobę w prowadzonym gospodarstwie domowym w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku musi być wyższy niż kwota netto najniższej emerytury i nie wyższy niż trzykrotność najniższej emerytury netto.

Dotąd w Ostrowie Wlkp. w programie dla systematycznych za 18 mln zł wybudowano siedem bloków.

Pieniądze na inwestycje pochodzą z kredytów komercyjnych i środków własnych spółki MZGM

x

Zobasz także

Nowe siedziby na Jeżycach

Wybuduje je poznański deweloper – Constructa Plus. Deweloper ma na swoim koncie m.in odbudowanie kamienicy ...

Fikcja lokalu komunalnego

Liczba gospodarstw domowych oczekujących na mieszkanie od gminy wzrosła o 30 proc., a maksymalny czas ...

Dla inwestorów i lokatorów

Właściciele książeczek mieszkaniowych będą mieli pierwszeństwo przy naborze wniosków o zawarcie umowy najmu w programie ...

Brakuje 2 mln. mieszkań

Na rynku brakuje 2 mln mieszkań. Popyt ciągle wysoki. Mieszkań brakuje szczególnie w dużych miastach. ...

Odnotowano lekkie ożywienie

Epidemia wyhamowała popyt na mieszkania, ale po zniesieniu obostrzeń widać lekkie ożywienie na rynku mieszkaniowym ...