Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Zbyszko Company buduje w Pile

Firma Zbyszko Company poinformowała PAP dziś o rozpoczęciu budowy zakładu produkcyjnego w Pile na terenie Specjalnej Strefy Przemysłowej. Według planów spółki, produkcja napojów w nowej fabryce rozpocznie się za siedem miesięcy.
Firma Zbyszko Company poinformowała PAP dziś o rozpoczęciu budowy zakładu produkcyjnego w Pile na terenie Specjalnej Strefy Przemysłowej. Według planów spółki, produkcja napojów w nowej fabryce rozpocznie się za siedem miesięcy. Foto: Shutterstock
Fabryka zostanie wyposażona w trzy linie technologiczne. Docelowo zakład będzie produkował 100 tys. półtoralitrowych butelek na godzinę i zatrudni ponad 100 osób.
Inwestycja powstaje na terenie Specjalnej Strefy Przemysłowej w Pile. Na działce o powierzchni 3,6 ha powstanie hala produkcyjno-magazynowa wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, o łącznej powierzchni 16 tys. m kw. Produkcja o początkowej wielkości 50 tys. butelek na godzinę ma ruszyć na początku kwietnia 2020 roku.
Fabryka w Pile będzie trzecim zakładem produkcyjnym firmy. Akt notarialny na zakup nieruchomości o powierzchni ponad 3,42 ha w strefie przemysłowej za łączną kwotę ponad 1,6 mln zł prezydent Piły podpisał z władzami firmy w grudniu ub. roku.
Spółka Zbyszko Company działa na polskim rynku od 1993 roku. Produkuje owocowe napoje gazowane i niegazowane, wody mineralne oraz m.in. napoje funkcjonalne, wody witaminowe i napoje izotoniczne.

Dzięki obecnym dwóm zakładom, w których znajduje się sześć linii produkcyjnych, firma jest w stanie produkować ponad 140 tysięcy półtoralitrowych butelek na godzinę. Dysponuje także dwoma magazynami wysokiego składowania 25 tys. europalet.

x

Zobasz także

232 M + w Pile

Jak podaje Radio Poznań, poseł Marcin Porzucek (PiS), który jest zwolennikiem tego projektu, chciałby wybudować ...

Otwarcie mostu w Międzychodzie

Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedzili Międzychód. Obaj wizytowali nowy most na rzece ...

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital ...

Ostrów czeka na halę

Już ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego hali ...

„Korytarz” Berlin – Piła

Berlin z Piłą ma łączyć nowoczesny korytarz transportowy. 5 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie ...