Finansowanie pomostowe

Zgoda na zabudowę Darzyborza

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dysponuje już pozwoleniem na budowę osiedla na Darzyborze. W 7 budynkach znajdzie się ponad 250 mieszkań komunalnych. W tej samej części Poznania trwa już inna komunalna inwestycja mieszkaniowa.

Większość mieszkań na Darzyborze , które wybuduje ZKZL będzie dwupokojowa, ale projektanci przewidzieli także lokale trzypokojowe dla większych rodzin oraz kawalerki. Część mieszkań usytuowanych na parterach budynków przystosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na tej kondygnacji znajdzie się także przestrzeń przeznaczona na działalność handlową lub usługową oraz na realizację zadań związanych z integracją lokalnej społeczności.

Oprócz tego przy ul. Darzyborskiej w innej lokalizacji powstaje już osiedle z lokalami socjalnymi. W postępowaniu przetargowym, które wyłoniło wykonawcę tych robót na zastosowano klauzule społeczne, które nałożyły na firmę budowlaną obowiązek zatrudniania wszystkich pracowników na podstawie umowy o pracę. Oprócz tego oferta przetargowa musiała zawierać zapewnienie zatrudnienia na budowie osób korzystających ze świadczeń opieki społecznej.

Trwająca budowa 6 parterowych budynków z 50. mieszkaniami (o powierzchni od 27 do 49 m. kw.) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, chodnikami i 2 placami zabaw rozpoczęła się we wrześniu. Domy mają już fundamenty, za chwilę zaczną rosnąć mury nowego osiedla. Za rok mieszkania zostaną oddane do użytku.
fot. ZKZL

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...