Zielone Rabowice II czekają

Greenbud Development podczas wrześniowych Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu zaprezentował już III etap osiedla Zielone Rabowice II.

Powstanie w nim 14 domów w zabudowie bliźniaczej. W każdym z nich znajdą się dwa dwupoziomowe lokale mieszkalne,  z ogrodami nawet 500 m kw. Rabowice i Swarzędz cieszą się dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na włączenie w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Osiedle Zielone Rabowice II to kontynuacja udanego projektu w Rabowicach. Przy ulicy Kuźniczej w tej miejscowości powstały 24 lokale w zabudowie bliźniaczej, do których mieszkańcy wprowadzili się na początku 2018 roku. W ramach nowej inwestycji, w trzech etapach zostaną przygotowane łącznie 84 lokale mieszkalne w zróżnicowanym metrażu: 75, 83 i 90 m kw. Pierwsza część osiedla, z 36 lokalami, będzie gotowa pod koniec bieżącego roku. II etap zostanie zrealizowany w połowie 2019 roku i ostatnie domy są nadal na sprzedaż. Natomiast podczas ostatnich Targów Mieszkań i Domów deweloper zaprezentował III etap,
z 28 domami (24 lokale o powierzchni 83 m kw. oraz cztery w metrażu 75 m kw.). Projekt każdego z nich wyróżnia się wyraźnym, funkcjonalnym podziałem przestrzeni. Na parterze znajduje się salon z aneksem, a na piętrze – trzy pokoje. Na obu kondygnacjach zaplanowano łazienki. Mieszkańcy mogą liczyć na działki do 500 m kw., co gwarantuje duży ogród.

Wybierają gminę Swarzędz
Rabowice, gdzie powstaje inwestycja, to jedna z najpopularniejszych miejscowości zlokalizowanych przy Swarzędzu i tuż obok Poznania. O tym, aby zamieszkać na przedmieściach i dojeżdżać do stolicy Wielkopolski, decyduje kilka czynników dotyczących oferty mieszkaniowej, ale nie tylko. Klient na rynku nieruchomości dostrzega, że cena brutto za m kw. jest niższa w porównaniu do inwestycji w centrum stolicy Wielkopolski.

Decyduje też lokalizacja – trasą nr 92 można dojechać do granic Poznania w 10 minut. – Dodatkowo Swarzędz został włączony do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Szynobusem na Poznań Główny dotrzemy w 12 minut. To dodatkowy argument dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się na zamieszkanie w gminach ościennych – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Jak zaznacza, klienci pytają o popularny szynobus. Co warte podkreślenia, w Swarzędzu oddalonym od Rabowic o 2 km, przygotowano węzeł przesiadkowy. To pozwala zostawić auto na bezpiecznym parkingu, a następnie skorzystać z transportu publicznego.

Gmina Swarzędz oferuje pełne zaplecze handlowo-usługowe swoim mieszkańcom, liczne placówki edukacyjne. Klienci, którzy wybiorą Rabowice, wiele spraw załatwią w bezpośrednim pobliżu, bez konieczności dojazdu do Poznania.

x

Zobasz także

Osiedle Nowa Murowana

Murowana Goślina koło Poznania to nowa lokalizacja, w której chętnie zamieszkują Poznaniacy. Przy ulicy Tartacznej ...

Dom u zbiegu Mostowej i Woźnej

Pusta działka w centrum Poznania zostanie zabudowana. Dziś parkują tu auta. Budynek ma stanąć w ...

Budowa Śródki OdNowa 2

Mieszkania 2-pokojowe i kawalerki szybko znikają z oferty deweloperów, zwykle przed ukończeniem prac budowlanych. Grupa ...

Lepiko buduje w Skórzewie

Spółka Lepiko Developer przygotowała realizację zespołu obiektów wielorodzinnych w miejscowości Skórzewo koło Poznania.W ramach przedsięwzięcia ...

Nickel zbuduje wieżowiec

Na Piątkowie w Poznaniu powstaje wieżowiec od Nickel Development. W nowej inwestycji ST_ART Piątkowo znajdą ...