Zielony trend 4 Design Days

Nowoczesne wzornictwo, projektowanie zgodne z najnowszymi trendami, planowanie „dobrej przestrzeni” gwarantującej wysoką jakość życia – to tematyczne obszary 4 Design Days atrakcyjne dla przedstawicieli przemysłu czy samorządowców. Jedyne takie wydarzenie na polskiej scenie eventowej rozpoczyna się już 6 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Zielony trend

Zrównoważony rozwój, „zielony trend” w produkcji i projektowaniu tworzą motyw przewodni piątej edycji 4 Design Days. Wydarzenie rozpocznie sesja o zrównoważonym rozwoju w architekturze i budownictwie (6 lutego, 9:30-11:30). Ogłoszony przez UE Zielony Ład przypieczętowuje to, co architekci wiedzieli już wcześniej – kończy się epoka „jednorazowego budowania”. Wymogiem naszych czasów staje się projektowanie odpowiedzialne, które uwzględnia długie życie budynków, podnosi ich funkcjonalność, bierze pod uwagę ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Wiecej tutaj.

6 lutego 2020 r. | 9.35-11.30 | sala Audytoryjna
sesja inauguracyjna
#architecturechallenge. Ile żyje budynek? Architektura w erze gospodarki zrównoważonego rozwoju
Koniec ery niefunkcjonalnych pomników. 200, nie 20 – ile lat żyją współczesne budynki? Dlaczego warto przedłużyć ich cykl trwania? Ewolucja zamiast egzystencji – jak projektować, by obiekty nadążały za zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, dostosowując się do nowych funkcji? Architekt, inwestor, wykonawca – ich rola w budowaniu zrównoważonej przyszłości.

x

Zobasz także

Nabór do Top Inwestycje Komunalne 2020

Rusza 9. edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020. Tradycyjnie do naszej redakcji można zgłaszać każdą ...

Inspiracja latami 20-tymi

W Bydgoszczy trwa konkurs na konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, w którego wnętrzu przeniesiemy ...

DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE,

Wystartowała druga edycja konkursu DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE, skierowanego do twórców innowacyjnych rozwiązań i ...

4Buildings w Katowicach

4Buildings w Katowicach. Te domy są trendy | Prezentacje najpiękniejszych polskich domów podczas 4Buildings 4Buildings ...

Szkolenie w Poznaniu

Nowości w podatku VAT w roku 2019 oraz planowane zmiany na rok 2020 termin i ...