Zielony trend 4 Design Days

Nowoczesne wzornictwo, projektowanie zgodne z najnowszymi trendami, planowanie „dobrej przestrzeni” gwarantującej wysoką jakość życia – to tematyczne obszary 4 Design Days atrakcyjne dla przedstawicieli przemysłu czy samorządowców. Jedyne takie wydarzenie na polskiej scenie eventowej rozpoczyna się już 6 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Zielony trend

Zrównoważony rozwój, „zielony trend” w produkcji i projektowaniu tworzą motyw przewodni piątej edycji 4 Design Days. Wydarzenie rozpocznie sesja o zrównoważonym rozwoju w architekturze i budownictwie (6 lutego, 9:30-11:30). Ogłoszony przez UE Zielony Ład przypieczętowuje to, co architekci wiedzieli już wcześniej – kończy się epoka „jednorazowego budowania”. Wymogiem naszych czasów staje się projektowanie odpowiedzialne, które uwzględnia długie życie budynków, podnosi ich funkcjonalność, bierze pod uwagę ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Wiecej tutaj.

6 lutego 2020 r. | 9.35-11.30 | sala Audytoryjna
sesja inauguracyjna
#architecturechallenge. Ile żyje budynek? Architektura w erze gospodarki zrównoważonego rozwoju
Koniec ery niefunkcjonalnych pomników. 200, nie 20 – ile lat żyją współczesne budynki? Dlaczego warto przedłużyć ich cykl trwania? Ewolucja zamiast egzystencji – jak projektować, by obiekty nadążały za zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, dostosowując się do nowych funkcji? Architekt, inwestor, wykonawca – ich rola w budowaniu zrównoważonej przyszłości.

x

Zobasz także

Europejskie forum w Internecie

Debaty i rozmowy o gospodarce, ale także o samorządach, ich relacjach z biznesem, o rynku ...

Online o budownictwie

Ograniczenia związane z koronawirusem przez wiele tygodni sprowadzały się do praktycznego zakazu działalności gospodarczej dla ...

Targi Mieszkań i Domów

Na maj przeniesiono poznańskie Targi Mieszkań i Domów. Impreza za planowana na  14-15 marca do ...

Top Inwestycje Komunalne 2020

Top Inwestycje Komunalne 2020: Zgłoszenia do 3 marca. Pierwszy etap 9. edycji konkursu Top Inwestycje ...

Zabytek Zadbany 2020

Do 31 stycznia 2020 r. trwać będzie nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek ...