Zielony trend 4 Design Days

Nowoczesne wzornictwo, projektowanie zgodne z najnowszymi trendami, planowanie „dobrej przestrzeni” gwarantującej wysoką jakość życia – to tematyczne obszary 4 Design Days atrakcyjne dla przedstawicieli przemysłu czy samorządowców. Jedyne takie wydarzenie na polskiej scenie eventowej rozpoczyna się już 6 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Zielony trend

Zrównoważony rozwój, „zielony trend” w produkcji i projektowaniu tworzą motyw przewodni piątej edycji 4 Design Days. Wydarzenie rozpocznie sesja o zrównoważonym rozwoju w architekturze i budownictwie (6 lutego, 9:30-11:30). Ogłoszony przez UE Zielony Ład przypieczętowuje to, co architekci wiedzieli już wcześniej – kończy się epoka „jednorazowego budowania”. Wymogiem naszych czasów staje się projektowanie odpowiedzialne, które uwzględnia długie życie budynków, podnosi ich funkcjonalność, bierze pod uwagę ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Wiecej tutaj.

6 lutego 2020 r. | 9.35-11.30 | sala Audytoryjna
sesja inauguracyjna
#architecturechallenge. Ile żyje budynek? Architektura w erze gospodarki zrównoważonego rozwoju
Koniec ery niefunkcjonalnych pomników. 200, nie 20 – ile lat żyją współczesne budynki? Dlaczego warto przedłużyć ich cykl trwania? Ewolucja zamiast egzystencji – jak projektować, by obiekty nadążały za zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, dostosowując się do nowych funkcji? Architekt, inwestor, wykonawca – ich rola w budowaniu zrównoważonej przyszłości.

x

Zobasz także

IV Forum Rozwoju Miast

Czy wizja przyjaznego miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu jest osiągalna? ...

X Forum Zarządców Nieruchomości

Start: 13 października, godz. 9.00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW OD GODZ. 8.30 PROGRAM WYDARZENIA* 9.00 – 9.10 ...

XII Europejski Kongres Gospodarczy

XII Europejski Kongres Gospodarczy; 2-4 września 2020; Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice Nieruchomości komercyjne i polecane ...

Perły Samorządu jesienią

12 i 13 października Dziennik Gazeta Prawna zaprasza do Gdyni na najważniejszy w Polsce kongres ...

Laureaci „Zabytku zadbanego”

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozstrzygnął tegoroczną edycję konkursu „Zabytek zadbany”. Zgłoszono do niego 63 obiektów z ...